اخبار سیاسی

تبادل آتش در قره باغ ادامه دارد

ایرنا نوشت: پس از گذشت بیش از یک هفته از شروع مجدد درگیری ها میان ارمنستان- جمهوری آذربایجان، نیروهای دو طرف همچنان به سوی یکدیگر تبادل آتش دارند.

24 مهر 1399

کرونا در اروپا، از نگرانی مقامات درباره افزایش آمار جدید مبتلایان تا تداوم فرایند بازگشت محدودیت ها

افزایش آمار جدید مبتلایان به کرونا در اتحادیه اروپا مقامات این اتحادیه را به شدت نگران نموده و سبب شده فرایند بازگشت مجدد محدودیت ها در بسیاری کشورها برای مهار این بحران همچنان ادامه یابد.

23 مهر 1399

ارجاع نحوه ایجادمعافیت مالیاتی شرکت های بورسی به کمیسیون مالی

نمایندگان مجلس، نحوه ایجاد معافیت مالیاتی برای شرکت های پذیرفته شده در بورس را جهت آنالیز بیشتر به کمیسیون مالی ارجاع دادند.

20 مهر 1399

اقدام ضد اسلامی فرانسه به بهانه مقابله با نفوذ خارجی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، امروز آدینه در نطقی که توجه رسانه ها را به خود جلب کرد از لایحه دولت فرانسه برای مقابله با جدایی طلبی مذهبی و ممانعت از نفوذ دیدگاه های افراط گرایانه پرده برداشت و اظهار داشت...

19 مهر 1399

تجارت 3.3 میلیارد دلاری ایران با کشور های همسود

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی گمرک ایران با اشاره به اینکه تراز تجارت خارجی ایران به کشور های همسود، مثبت 205 میلیون و 150 هزار دلار بوده است، گفت: کشورمان در سال 98 بیش از یک میلیارد و 751 میلیون و 605 هزارو 967 دلار برابر با 4 میلیون و 793 هزارو 512 تن کالا به مجموعه...

18 مهر 1399

تمام امکانات را برای تامین امنیت بصره بکار گیرید

به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، نخست وزیر عراق که به منظور کسب اطلاع از اوضاع امنیتی بصره به این استان سفر کرده بود در نشستی با فرماندهان امنیتی و نظامی در مقر فرماندهی عملیات بصره گفت: حضور ما در بصره به دلیل یک امر فوق العاده بود. بصره برای...

18 مهر 1399

سیاست بایدن در قبال کره شمالی چیست ؟

مشاوران کارزار انتخاباتی بایدن و مقام های سابق می گویند، اگر بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب گردد، سیاست این کشور درقبال کره شمالی احتمالا تاکید کمتر بر روابط شخصی با رهبری این کشور و تمرکز بیشتر بر متحدان و دیپلماسی سطح کاری راسخ می گردد.

17 مهر 1399

گفت وگوی سفیر ایران با معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص حل مشکل تردد اتباع ایرانی به این کشور

به منظور گفتگو در خصوص موضوعات مهم و جاری در روابط دوجانبه بویژه حل مشکل تردد اتباع ایرانی به روسیه، کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو روز آدینه با آقای مورگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفتگو کرد.

16 مهر 1399

بیکاری 2.9 تا 6.4 میلیون ایرانی بر اثر کرونا

رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی ضمن تبیین فرایند اجرای سیاست حمایتی پرداخت بیمه بیکاری در ایام کرونا در ایران و دیگر کشور های دنیا گفت: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، در دورۀ همه گیری در بهترین حالت 2.9 میلیون نفر و در بدترین حالت 6.4 میلیون نفر...

15 مهر 1399

خبر جدید از دارا دوم ، دارا دوم در شهریور به بورس نمی رسد ، اعلام شروط پذیره نویسی دومین صندوق ETF

به گزارش خبرنگاران، عرضه دارا دوم با حواشی فراوانی همراه بوده و حدود یک هفته مانده به عرضه آن در بورس خبر لغو آن منتشر شده است، اما روز گذشته فلاحتیان، معاون وزیر نفت گفت: وزارت نفت برای عرضه سهام پالایشی ها در صندوق دارا دوم، آمادگی کامل دارد.

10 مهر 1399

خبرنگاران ادعای ترامپ در خصوص ایران در صورت پیروزی در انتخابات

تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا ادعا کرد در صورتی که در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز گردد، ایران ظرف یک ماه حاضر به توافق جدید با واشنگتن می گردد.

10 مهر 1399

خبرنگاران رستم وندی: آماده استفاده از ظرفیت جوانان برای کاهش آسیب های اجتماعی هستیم

تهران- خبرنگاران- معاون وزیر کشور گفت: وزارت کشور از ظرفیت جوانان برای اصلاح امور اجتماعی و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی استفاده می نماید و انتظار داریم جوانان فعال در این حوزه نیز اثربخش، هدف مند و باانگیزه ورود نمایند.

9 مهر 1399

پنتاگون هدف از جابجایی نظامیان آمریکایی از آلمان را اظهار داشت

به گزارش خبرنگاران، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز خاطرنشان کرد که هدف این کشور از خارج کردن نظامیانش از آلمان و اعزام آنها به لهستان و در مجموع شرق اروپا مقابله، با تهدیدات احتمالی مسکو است.

7 مهر 1399

ترامپ برای حمله به شرکت های نرم افزاری چینی آماده می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا ادعا می کند رئیس جمهور این کشور تصمیم دارد اقداماتی علیه شرکت های نرم افزاری چینی انجام دهد که اطلاعات کاربران را به طور مستقیم به دولت این کشور آسیایی منتقل می کنند.

3 مهر 1399

ریاضی به جنگ کرونا می رود

خبرنگاران: پژوهشگران آمریکایی با ادغام مدل های ریاضی، چارچوبی ارائه داده اند که می تواند به پیشگیری از گسترش کووید- 19 یاری کند.

3 مهر 1399

ترامپ به جای اهدای کوپن غذا، معامله شخصی نموده است

ایسنا نوشت: رهبران دموکرات مجلس نمایندگان و سنای کنگره آمریکا دونالد ترامپ را از بابت فشار وارد کردن جمهوریخواهان سنا برای گنجاندن بودجه 1.75 میلیارد دلاری بازسازی مقر اف.بی.آی در خیابان پنسیلوانیا در مرکز واشنگتن در بسته پیشنهادی کمکی کروناویروس متهم...

29 شهریور 1399

برای خاتمه دادن به مناقشات، سفیر آمریکا در کره جنوبی سبیلش را تراشید

یکی از سیاست مداران و تحلیلگران کره گفته بود سبیل هریس خاطرات دردناکی را یادآوری می کند چرا که ما را یاد سبیل ژنرال های دولت ژاپن می اندازد.

28 شهریور 1399

هشدار ایران به آمریکا ، واکنش سخنگوی وزارت خارجه درباره تهاجم به هواپیمای ایرانی

وزارت امور خارجه به سفیر سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران هشدار داد اگر حادثه ای در جهت برگشت برای هواپیمای ماهان اتفاق بیفتد مسئولیت آن با آمریکاست.

25 شهریور 1399

روزنامه چینی: همکاری چین با ایران نمادی از تغییر راهبرد پکن مقابل آمریکاست

همکاری فزاینده چین با ایران در عرصه های مختلف نمادی از تغییر راهبرد پکن در برابر واشنگتن است و اشتیاق این کشور را برای مقاومت در برابر سیاست های یکجانبه آمریکا نشان می دهد.

21 شهریور 1399

سعی کردم با گوشه و کنایه از واقعیت های جامعه بنویسم

به گزارش خبرنگاران ، چهار کتاب حامد حاجی زاده شاعر و نویسنده کاشانی به نام های عروس وردیه، شکار در مذاکره، پنجره طبقه چهارم، حکم پاییز اخیرا توسط نشر هنر نو منتشر شد. حامد حاجی زاده سال 1357 در کاشان به دنیا آمد. او تحصیلکرده کارشناسی ارشد رشته مدیریت است...

15 شهریور 1399
تعداد: (290)