راهنمای سفر به سنگال

به گزارش دیتاپد، سفرنامه به جمهوری سنگال

جمهوری سنگال، در غرب آفریقا واقع شده است. شاید به نظر بیاید که این کشور نه پهناور است و نه موقعیتی راهبردی مطلوبی دارد، اما نکته مهم این است که سنگال دارای نقش برجسته ای در سیاست قاره آفریقا را بر عهده دارد. جمهوری سنگال در همسایگی کشورهای موریتانی، مالی، گینه، گینه بیسائو و اقیانوس اطلس می باشد، سنگال اماکن تاریخی، بنادر زیبا، طبیعت و حیات وحش زیبایی دارد، آسمانی آبی و زمینی سرسبز در کنار دریاچه ای سرخ رنگ که تمامی این موارد باعث شد تا این روزها، سنگال به یکی از مقاصد گردشگری در قاره آفریقا تبدیل شود. اما هدف از مطالعه این مطلب برای مخاطبان این که اگر زمانی خواستید به این کشور سفر کنید نیاز به یک راهنمای سفر به سنگال جز باید های قبل سفر شماست، چرا که باید بدانید برای غذا خوردن چه مقدار باید هزینه کنید! یا اینکه کجا بخواهید، اقامت داشته باشید! برای دانستن این قبیل اطلاعات با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به سنگال

موقعیت جغرافیایی

سنگال در آفریقای غربی و در حاشیه اقیانوس اطلس قرار گرفته و مساحت این کشور 196190 کیلومتر مربع می باشد. طبق آماری که سال 2016 از جمعیت سنگال اعلام شد حدود 15 میلیون نفر در این کشور سکونت دارند. ارتفاع این سرزمین کم است و بیشتر وسعت آن را علفزارهای ساوان و استپ پوشانده است.

مختصری از تاریخ جمهوری سنگال

با توجه به بافت های تاریخی که در کشور سنگال وجود دارد، باستان شناسان متوجه شده اند که از ماقبل تاریخ افرادی در این کشور سکونت داشته اند. تاریخ این کشور در طول زمان دست خوش حملات متعددی بوده است، در ابتدا قوم توکولئور در این کشور سکونت می کردند. برای نخستین بار فرانسوی ها در سال 1659 در سنگال بندرگاهی ساختند و نام آن را سن لوئی قرار دادند. ساخت این بندر توانست باعث رونق اقتصادی و تجاری این کشور گردد. انگلیسی ها و فرانسوی ها دخالتهای زیادی را در کشور سنگال داشتند، اما سنگال نهایت در سال 1960 اعلام استقلال از فرانسه نمود و این روزها از این کشور به عنوان جمهوری سنگال در مجامع بین الملل نام برده می گردد.

اطلاعات ضروری کشور سنگال

مرکز سنگال: داکار

زبان رسمی: فرانسوی، ولوف

واحد پول: فرانک (XOF)

تفاوت زمانی: +3

ولتاژ برق: 220 ولت

پیش شماره: +221

فرودگاه: فرودگاه داکار، کد (DKR)

آب و هوای جمهوری سنگال

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور سنگال آب و هوایی که در این منطقه حکم فرماست استوایی می باشد. فصل خشک این کشور از اکتبر تا ماه ژوئن است و در کل می توان گفت آب و هوای این سرزمین در سواحل و نواحی مرتفع معتدل ولی در استپ ها گرم و خشک است.

به طور کلی طبق آماری که سایت numbeo اعلام کرده است، هزینه زندگی در شهر سنگال، 59.90% بالاتر از ایران است.

هزینه اقامت در سنگال

برای اقامت در هر شهر و یا کشوری هزینه ها بستگی به انتخاب شما دارد، این به معنای آن است که شما خواهان سفری لوکس و با امکانات فوق العاده هستید؟! اما برای اقامت در سنگال پیشنهاد ما این است که حتما به هتل های این کشور بروید . در ادامه تعدادی از هتل های این سنگال را معرفی می کنیم:

 • هتل Terrou-Bi

برای اقامت در کشور سنگال می توانید به هتل پنج ستاره Terrou-Bi در مرکز این کشور داکار بروید. از جمله امکانات این هتل می توان به سیستم وای فای، استخر و پارکینگ اشاره کرد. به گفته بسیار از کاربران در سایت تریپ ادروایز این هتل از لحاظ کیفی بسیار مورد قبول می باشد.

آدرس: Boulevard Martin Luther King, Dakar 1179, Senegal

 • هتل Keur Saloum

دیگر هتلی که در کشور سنگاپور وجود دارد، Keur Saloum است. این هتل سه ستاره امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد سیستم وای فای، پارکینگ، رستوران، همراه با استخر و صبحانه می باشد.

آدرس: Toubakouta, Senegal

هزینه خورد و خوراک در سنگال

به طور کلی برای تهیه غذای یک نفره در شهر پورتو در رستوران های میانه با سرویس میز باید CFA 4.000.000 بپردازد، و برای تهیه غذای 2 نفره مبلغ CFA15.000.00 بابت غذایی که میل می کنید پرداخت کنید. همانند بیشتر کشورهای ارزان ترین غذا مک دونالدز یا همان همبرگر است که به ازای هر ساندویچ آن باید CFA4.500 بپردازید. قیمت آب معدنی CFA266 و اگر اهل نوشیدن قهوه به طور روزانه هستید قیمت قهوه به طور روزانه CFA 1.242.86 می باشد. اما اگر بخواهید، هزینه رستوران را در سفرتان حذف کنید می توانید لوازم مورد نیاز برای تهیه غذا یک هفته یتان را تهیه کنید و خودتان اقدام به پخت غذا بنمایید.

هزینه حمل و نقل در سنگال

برای سفرهای درون شهری در جمهوری سنگال می توانید از، سیستم حمل و نقل این کشور که شامل اتوبوس، مترو و تاکسی است. برای تهیه بلیط های تک سفره مترو و اتوبوس باید CFA 150.00 هزینه نمایید. اما پیشنهاد می گردد اگر مدت زیادی می خواهید بمانید در این شهر یا سفرهای درون شهری متعددی دارید، بلیط خود را ماهانه شارژ نمایید که مبلغی حدود CFA 1.000.00 می گردد. کرایه تاکسی زمانی که درون آن می نشینید CFA 1.000.00 محاسبه می گردد و برای هر یک کیلومتر مجدد CFA 1.000.00 به مبلغ پرداختی شما اضافه می گردد، اگر برای یک ساعت بخواهید تاکسی منتظر شما در مقصد باشد CFA 3.000.00 برایتان هزینه بر می دارد. کسانی که می خواهند ماشین در این شهر اجاره نمایند برای سفرهای درون شهری باید بدانند که قیمت بنزین هم لیتری CFA 682.00 می باشد.

شهرهای مهم جمهوری سنگال

مرکز کشور سنگال، داکار است. همچنین این شهر بزرگترین شهر سنگال هم می باشد. دیگر شهرهای مهم جمهوری سنگال عبارتند از: دیوربل، فاتیک، کاولاک، کولدا، لوگا، سن لوئیس و تیس از دیگر شهرهای مهم آن هستند.

جاذبه های مهم گردشگری جمهوری سنگال

 • جزیره نگور داکار (Ngor Island)

جزیره کوچکی در شهر داکار سنگال وجود دارد، که نام آن نگور است. این جزیره زیبا، محلی مناسب برای کمپ زدن گردشگران وجود دارد و گردشگران می توانند در آب دریا به شنا، موج سواری و تفریحات دیگر می پردازند.

آدرس: سنگال - داکار Allee Imam Tamsir Ndiaye، Dakar، Senegal

 • دریاچه رتبا در سنگال

دریاچه رتبا (Retba) نام دارد و علت مشهور شدن آن دقیقا رنگ بسیار خاصی است که دارد، در واقع هیچ دریاچه ای در دنیا نمی توانید پیدا کنید که رنگی مشابه رنگ دریاچه رتبا در سنگال داشته باشد و جالب اینکه رتبا دریاچه ای طبیعی است و همین موضوع باعث شده تا به یکی از برترین جاذبه های گردشگری سنگال تبدیل گردد. دریاچه رتبا در سنگال با شهر داکار مرکز این کشور حدود 1 ساعت فاصله دارد و حدود 3 کیلومتر مربع وسعت دارد. این دریاچه با عمق 3 متری اش در نزدیکی اقیانوس اطلس قرار گرفته است به وسیله چند تپه از این اقیانوس جداشده است. این موضوع باعث می گردد تا غلظت نمک بسیار بالایی داشته باشد، غلظت بالای نمک باعث می گردد تا نوع خاصی از جلبک به نام دونالیا سالینا جذب آن گردد و این جلبک ها هستند که به طور طبیعی باعث تولید رنگ صورتی می شوند.

 • موزه ایفان (موزه هنر آفریقایی) داکار (IFAN Museum (African Arts Museum

یکی از قدیمی ترین موزه های هنر در غرب آفریقا موزه هنری است که در سنگال قرار گرفته است. این موزه به وسیله اولین رییس جمهور سنگال لئوپولد سنقور تاسیس شد. اینجا درواقع بخش مرکزی محل تحقیقات فرهنگی بر روی کولونی بخش فرانسوی غرب آفریقا به شمار می آید. در این محل، نمایشگاه هایی نیز شامل هنرهای آفریقایی به نمایش در می آید.

آدرس: سنگال - داکار 37 Ave Jean XXIII، Dakar، Senegal

شماره تلفن: 00221338239268

وب سایت:ifan.ucad.sn

 • عمارت برده های داکار (La Maison des Esclaves)

این عمارت معروف به در بدون بازگشت نام دارد، علت این نام این است که در آن دوران سیاه پوستان را در این عمارت به اسارت و بردگی می گرفتند. سال ساخت این موزه 1962 بوده و گویا به افتخار و گرامی داشت خروج آخرین برده از این عمارت، ساخته شده است. عمارت برده ها در سال 1978 در فهرست میراث فرهنگی یونسکو جای گرفت.

آدرس: سنگال - داکار Rue Saint-Germain، Dakar، Senegal

شماره تلفن: 00221776352349

 • تم پارک ماجراجویی آکروبائوباب (Accrobaobab Adventure)

اینجا یک تم پارک یا همان پارک موضوعی است. این پارک جنگلی که در آن درختان غول پیکر و چندین متری بائوباب رشد می نمایند، به محلی برای تفریح و گشت و گذار گردشگران تبدیل شده است. در این پارک، صخره نوردی، بالا رفتن از درخت با طناب و زیپ لاین انجام می گردد.

آدرس: سنگال - داکار N1، Senegal

 • فانوس دریایی لس ماملز داکار (Les Mamelles Lighthouse)

فانوس دریایی 16 متری که در سال 1864 ساخته شده و اکنون تبدیل به مکانی ساحلی برای بازدید و گشت و گذار گردشگران تبدیل شده است. زمانی که این بنا ساخته شد، یکی از بزرگترین فانوس های دریایی دنیا شناخته شد که کار هدایت کشتی ها در بخش غربی آفریقا را بر عهده داشت. این فانوس، پله های زیادی دارد و گردشگران می توانند از داخل آن هم بازدید نمایند.

آدرس: سنگال - داکار Route de lAeroport، Dakar، Senegal

بایدها و نبایدها در جمهوری سنگال

 • مدرک شناسایی را همراه خود داشته باشید، تا اگر پلیس به شما تذکر داد بتوانید آن را نشان او دهید.
 • قبل از سفر واکسن ضروری است. واکسن تب زرد ضروری است و باید انجام گردد. ضد مالاریا نیز فراموش نگردد.
 • هرگز از آب لوله کشی در این کشور استفاده نکنید! آب های معدنی به راحتی در دسترس هستند و ارزان می باشند.
 • در شهر داکار، مرکز سنگال حواستان را کاملا به اطراف خود جمع کنید، تا مسئله ای برای کیف و جیبتان رخ ندهد.
 • شاید زیادی اغراق آمیز به نظر بیاید اما متاسفانه در منطقه کاسامانس Casamance همچنان جرم و خشونت و همین طور مبارز وجود دارد. عاقلانه است که از سفر به این منطقه اجتناب کنید.
منبع: الی گشت
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2145

به "راهنمای سفر به سنگال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به سنگال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید