نگرانی از حفظ امنیت کاربران در متاورس

به گزارش دیتاپد، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، فیس بوک هفته قبل نام خود را به متا تغییر داد تا عزم خود برای راه اندازی متاورس را به نمایش بگذارد. متاورس یک محیط مجازی مشترک است که امید می رود جایگزین اینترنت سیار شود.

نگرانی از حفظ امنیت کاربران در متاورس

کلگ مدعی است به بلوغ رسیدن متاورس حداقل به 15 سال زمان نیاز دارد و شرکت متا باید بتواند امنیت و حریم شخصی کاربران را تأمین کند. وی از همکاری با دانشگاهیان، حقوق دانان، رگولاتوری و غیره برای حفاظت از کاربران در زمان استفاده از این فناوری مدرن خبر داده است.

فیس بوک در ماه های اخیر به علت نفرت پراکنی، ایجاد دوقطبی در جامعه، بی توجهی به امنیت و حریم شخصی کاربران مورد انتقادهای گسترده قرار گرفته و اسناد داخلی این شرکت که از طریق فرانسیس هاوگن مدیر سابق فیس بوک منتشر شده نشان می دهد فیس بوک کسب سود را بیش از حفظ امنیت کاربران مورد توجه قرار داده است.

کلگ معتقد است متاورس یک اکوسیستم تعاملی است و محتوای تولید شده از طریق متا باید با محتوای سایر شرکت ها که برای این دنیای مجازی تولید می شوند، سازگار باشد. به گفته وی معین پروتکل ها و استانداردهای این همکاری یکی از سخت ترین و مهم ترین کارهای ضروری برای سیاست گذاری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2031

به "نگرانی از حفظ امنیت کاربران در متاورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از حفظ امنیت کاربران در متاورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید