ادبیات

7 شگرد دور زدن افسردگی در بحبوحه کرونا

کرونا همه را غافلگیر کرد. به این اندازه از تنهایی و قرنطینه فکر نکرده بودیم. این تنها شدن و دور ماندن از عزیزان، نتایج ناخوشی دارد که اولین آن، افسردگی است. متأسفانه آمارها نشان می دهد ایران در فهرست 10 کشور افسرده دنیا است.

17 آذر 1399

گلچینی از بهترین اشعار یدالله رویایی

یدالله رویایی شاعر نوگرا و یکی از بنیانگذاران شعر حجم است. مجله اینترنتی خبرنگاران بهترین اشعار یدالله رویایی را برای شما جمع اوری نموده است.

11 آذر 1399

طلای ویژه پارالمپیک بر گردن شهید ابراهیم هادی

به گزارش خبرنگاران، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک، عالی ترین نشان IPC را که سال گذشته از رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک و به عنوان یکی از چهره های تاثیرگذار چهل سال اخیر در جنبش پارالمپیک، دریافت نموده بود، بر گردن سردیس شهید ابراهیم هادی...

17 آبان 1399

بازی های خانگی مفرح و شاد برای دورهمی و مهمانی ها

بازی های خانگی شادی را به همراه خود به جمع محبت آمیز و خانوادگی شما وارد می نماید. بازی کردن های دورهمی لحظاتی را رقم خواهد زد که خاطره خواهد شد و شما از آن لذت خواهید برد. در این مطلب می خواهیم منتخبی از بهترین بازی های خانگی و روش انجام آن در این روزها...

2 آبان 1399

ترهنده: هیولای رنگ ها بچه ها را با احساسات رنگی شان آشنا می نماید

به گزارش خبرنگاران ، در دوران شیوع بیماری کرونا که امکان برگزاری مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب ها به صورت حضوری وجود ندارد، طوطی، بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی، تصمیم گرفت کتاب های جدید خود را برای نخستین بار پیش فروش کند و برای آن ها جشن امضایی مجازی...

22 شهریور 1399

خصوصی سازی باشگاه ها بدون زیرساخت از همین حالا شکست خورده است

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین قریب درباره مسائل مدیریتی در فوتبال ایران گفت: چالشی که در مدیریت باشگاه های حرفه ای داریم این است که بیشتر مدیران با ادبیات مدیریت مالی آشنا نیستند به این معنا که بین درآمد و هزینه تناسب برقرار نمایند. این در بیان ساده است...

18 شهریور 1399

سعی کردم با گوشه و کنایه از واقعیت های جامعه بنویسم

به گزارش خبرنگاران ، چهار کتاب حامد حاجی زاده شاعر و نویسنده کاشانی به نام های عروس وردیه، شکار در مذاکره، پنجره طبقه چهارم، حکم پاییز اخیرا توسط نشر هنر نو منتشر شد. حامد حاجی زاده سال 1357 در کاشان به دنیا آمد. او تحصیلکرده کارشناسی ارشد رشته مدیریت است...

15 شهریور 1399

شمس لنگرودی: فلسفه وجودی ادبیات و هنر همین نابسامانی ها و بحران هاست

یادداشتی از شمس لنگرودی درباره اینکه آیا بحران ها زمینه ساز آثار خلاقانه می شوند؟

7 خرداد 1399

یادگاری با پلنگ مرده زیر چاپ رفت، اشعاری برای محیط زیست

تازه ترین مجموعه شعر محمدرضا رستم پور با عنوان یادگاری با پلنگ مرده، مرثیه هایی برای محیط بی زیست روانه بازار کتاب می شود.

22 اردیبهشت 1399

فعالیت بولدوزرها در ارگ علیشاه متوقف می گردد؟

تبریز، مهد تاریخ و تمدن، ارگی دارد که قدمت آن را مربوط به ایلخانیان و وزارت علیشاه می دانند... ارگی که در طول تاریخِ این شهر نقش های مهمی ایفا نموده، اگرچه از حملات عثمانی و روس ها جان سالم به در برده، اما این روزها همان به جامانده اندکِ آن توسط نامهربانانی...

18 فروردین 1399

اسناد تجاری 100 سال گذشته در بازار وکیل شیراز کشف شد

به گفته مشاور امور موزه های فارس، هنگام مستند نگاری و تهیه طرح مرمت تیمچه احمدی بازار وکیل شیراز تعداد قابل توجهی از اسناد و مدارک و نامه ها و مکاتبات تجار و کسبه بازار کشف شده است.

10 اسفند 1398

دانشگاه آزاد اصفهان میزبان چهارمین جشنواره نشریات دانشجویی می گردد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد از برگزاری چهارمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد به میزبانی واحد اصفهان اطلاع داد.

28 بهمن 1398

اروپا با چهار بحران رویارو است، ریسک فروپاشی اتحادیه اروپایی وجود دارد

رئیس مؤسسه امور بین الملل ایتالیا مهاجرت، اقتصاد، امنیت و برگزیت را چهار بحران کنونی اتحادیه اروپایی می داند و معتقد است در صورتی که این نهاد نتواند با موفقیت از شرایط وخیم کنونی خارج گردد ریسک فروپاشی آن وجود دارد.

21 بهمن 1398

در جستجوی فریده به رقابت اسکار مستند هم رفت

مستند در جستجوی فریده به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی به عنوان یکی از آثار واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین مستند نود و و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار معرفی گردید؛ در حالی که این فیلم در بخش غیرانگلیسی زبان اسکار هم رقابت می نماید.

17 دی 1398

بی پرده با عبدالله موحد؛ از 6 طلای دنیا و المپیک تا مکانیکی در آمریکا

در نابغه بودن پرافتخارترین آزادکار ایران همین بس که 6 سال متوالی به 6 طلای دنیا و المپیک رسید بدون اینکه حتی یکبار توسط رقبا خاک گردد!

13 دی 1398

آموزشگاه والتر اسکات تشکیل می گردد، تجلیل از رمان های تاریخی

به گزارش خبرنگاران به نقل از بوک نیوز، جایزه والتر اسکات به آثار داستانی تاریخی اهدا می گردد و در چند سالی که از اهدای آن می گذرد صندلی معتبری برای خود کسب نموده است.

9 آذر 1398

سیگورنی ویوِر در فیلمی با موضوع نویسنده ناتور دشت بازی می کند

سیگورنی ویوِر و مارگارت کالی در فیلم سال سَلینجِرِ من با اقتباس از کتاب پرفروش جوانا راکوف به کارگردانی فیلیپ فالاردو نامزد اسکار، ایفای نقش می کنند.

9 آبان 1398

نویسنده و مترجم شیرازی به خانواده جایزه ادبی جمالزاده پیوست

به گزارش خبرنگاران، مراسم پایانی نخستین دروه جایزه جمالزاه در شهر اصفهان برگزار گردید که در بخش برگزیدگان داستان آزاد، زهرا نی چین برای داستان جای پنجه های بابا نفر سوم شد.

25 خرداد 1398

فرایند رد و قبولِ اندیشه های ژرف، در پرتو پارادایم های روانی

به گزارش خبرنگاران،نشست نقد و آنالیزِ کتابِ مثنوی آدم ها، دفتر پنجم اثر هادی جعفری 9 بهمن ماه با حضورِ نویسنده کتاب و منتقدان ناصر مهدوی و رضا بابایی و علی زمانیان در سالن اندیشگاه، سازمانِ اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار گردید.

16 خرداد 1398