تعهد انتشارات هارپرکالینز انگلیس برای حفظ محیط زیست

به گزارش دیتاپد، به گزارش خبرنگاران به نقل از بوکسلر، انتشارات هارپرکالینز در بیانیه ای رسمی اعلام کرده است متعهد شده که تا خاتمه سال 2021 به معاهده عدم انتشار گازهای مضر برای محیط زیست پایبند شود. این انتشارات انگلیسی گفته تمام دستگاه ها و سوخت های مورد نیاز تجهیزات خود را با قوانین مناسب برای محیط زیست هماهنگ خواهد کرد.

تعهد انتشارات هارپرکالینز انگلیس برای حفظ محیط زیست

انتشارات هارپرکالینز ادغامی است از انتشارات کالیز و پسران، با چندین انتشارات دیگر، از جمله یک انتشارات بریتانیایی که با بزرگترشدن انتشارات و وسعت گرفتن مجموعه های آن به تدریج بر تعدادشان افزوده شده است. این ناشر بریتانیایی اولین بار در سال 1819 کار خود را با چاپ کتاب های مذهبی و آموزش شروع کرد؛ ولی بعد از مدت کوتاهی به انتشار کتاب های داستانی از جمله همه داستان های آگاتا کریستی نویسنده مشهور داستان های جنایی پلیسی روی آورد. امروزه انتشارات هارپرکالینز در بخش های گسترده ای، از چاپ کتاب کودک گرفته تا کتاب آشپزی و شعر، فعالیت دارد و با بسیاری از نویسندگان بزرگ همکاری می کند.

طبق بیانیه منتشرشده از طریق مسئولان این انتشارات قرار است طی چند ماه آینده تجهیزات به جای مانده -که با سوخت های فسیلی کار می کنند- را با دستگاه های مناسب محیط زیست جایگزین کند. قرار است همه کتاب ها با مواد تجزیه پذیر در طبیعت چاپ شوند. در بیانیه این ناشر آورده شده که به این خاطر از این پس محصولات خود را بیشتر در اروپا متمرکز خواهد کرد و بازار چین خود را کاهش خواهد داد.

بر اساس این گزارش در حال حاضر مرکز توزیع کتاب انتشارات هارپرکالینز در شهر گلاسکو مواد پلاستیکی و مضر برای محیط زیست را از چرخه تولیدات خود خارج کرده و همه مواد اولین خود را با استاندارد ایزو 14001 هماهنگ کرده است. این استاندارد تعریف شده در سال 2015 برای مدیریت محیط زیست در سطح جهانی تدوین شده است.

انتشارات هارپرکالینز همچنین اعلام کرده در حال تدوین سیاست ها و قوانینی برای کار با شرکایی است که کتاب های خود را بر اساس قوانین محیط زیست چاپ می کنند. بعضی از چاپخانه های موجود در انگلیس هنوز به قوانین مطابق با محیط زیست عمل نمی کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2022

به "تعهد انتشارات هارپرکالینز انگلیس برای حفظ محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهد انتشارات هارپرکالینز انگلیس برای حفظ محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید