چاووش اوغلو با خونسردی پاسخ آلمان را داد

به گزارش دیتاپد، تسنیم نوشت: وزیر خارجه ترکیه تحریم های تسلیحاتی علیه کشورش را بی اهمیت دانسته و تاکید نمود که این کشور به مبارزات خود با شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه ادامه می دهد.

چاووش اوغلو با خونسردی پاسخ آلمان را داد

ترکیه با خونسردی به تصمیم آلمان برای توقف صادرات تسلیحات به این کشور واکنش نشان داد.

چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفتگویی با دویچه وله آلمان، تاکید نمود که یک تحریم تسلیحاتی علیه کشورش ترکیه را در نبرد با شبه نظامیان کرد متوقف نخواهد نمود.

وی اضافه کرد: حتی اگر متحدان ما از این سازمان تروریستی حمایت نمایند و حتی اگر ما تنها بمانیم و حتی اگر تحریم هایی علیه ما اعمال گردد برای ما مهم نیست که آن ها چه می نمایند و مبارزه ما علیه یک سازمان تروریستی است و در مبارزه با این سازمان تروریستی ما قطعا عقب نخواهیم نشست.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات چشمه صلح که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شروع شده، مخالفت های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی به دنبال داشته است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه هم روز پنج شنبه به کشورهای اروپایی هشدار داد که در صورت ادامه پیدا کردن نقدها آنها از این عملیات نظامی، خیل عظیمی از پناهندگان سوری ساکن ترکیه را -که تعداد آنها 3.6 میلیون نفر برآورد می گردد - راهی اروپا خواهد نمود.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان در واکنش به حمله نظامی ترکیه به سوریه صادرات تسلیحات خود به این کشور را محدود نموده اند.

فرانسه هم روز گذشته اعلام نمود که صادرات تسلیحات خود به این کشور را به حال تعلیق در می آورد.

البته اپوزیسیون آلمان این تحریم های تسلیحاتی علیه ترکیه را کافی ندانسته و خواهان اعمال فشارهای بیشتر بر ترکیه هستند.

سوئد هم خواهان توقف صادرات تسلیحات کشورهای اروپایی به ترکیه شده است.

دولت هلند هم تنها 48 ساعت پس از شروع عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه اعلام نمود که صادرات سلاح به ترکیه را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

پیش از این دولت فنلاند نیز از متوقف کردن صادرات سلاح به ترکیه تا اطلاع ثانوی خبر داده بود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 486

به "چاووش اوغلو با خونسردی پاسخ آلمان را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو با خونسردی پاسخ آلمان را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید