پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان دستگاه ها مشروط شد

به گزارش دیتاپد، پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان دستگاه هایی که اطلاعات پرداخت ها را در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) ثبت نکرده باشند، منوط به تعهد بالاترین مقام اجرایی آن دستگاه است.

پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان دستگاه ها مشروط شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از صدا و سیما، عبدالله میرزایی رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت های سازمان اداری و استخدامی کشور با اعلام این خبر اضافه کرد: با هدف اجرای تکالیف قانون بودجه در شفاف سازی پرداخت حقوق کارکنان، از این ماه، حقوق و مزایای کارکنان دستگاه هایی که نسبت به ورود اطلاعات مربوطه در سامانه حقوق و مزایای کارمند ایران اقدام نکرده باشد، واریز انجام نخواهد شد.

رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت های سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: بر اساس ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و الزام تبصره 20 قانون بودجه سال 1400 کل کشور دستگاه های اجرایی مکلف بودند از خرداد ماه امسال، تمام پرداخت های مستمر و غیر مستمر به کارکنان خود را از محل اعتبارات هزینه ای یا منابع عمومی و اختصاصی، صرفاً پس از ثبت اطلاعات آنان در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) و سامانه ثبت حقوق و مزایا پرداخت نمایند.

میرزایی گفت: دولت قبل به این موضوع به صورت جدی نپرداخت و اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های اجرایی به صورت کامل و دقیق در سامانه بارگزاری نشد، اما از ابتدای استقرار دولت نو و با تاکید رئیس جمهور، این موضوع مورد توجه قرار گرفته و دستگاه های اجرایی ملزم به ثبت کامل اطلاعات مورد اشاره از شهریور ماه امسال شده اند.

رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت های سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: این موضوع از سوی رئیس جمهور در جلسات هیئت دولت پیگیری و به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ شد از ابتدای آذر، تایید پرداخت حقوق صرفاً پس از درج کامل اطلاعات انجام خواهد شد.

میرزایی با اشاره به هماهنگی سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور در این موضوع گفت: آن دسته از دستگاه هایی که تا به امروز اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه متبوع را در سامانه ثبت حقوق و مزایا وارد یا تکمیل نکرده اند، متعهد می شوند ظرف مدت دو هفته نسبت به ثبت حقوق و مزایای خود در سامانه اقدام نمایند و این موضوع منوط به امضای تفاهم و تعهد با بالاترین مقام اجرایی دستگاه است.

وی با بیان اینکه اطلاعات ما حاکی از این است که وزرا و روسای سازمان های مستقل زیر نظر رییس جمهور دستور اجرای این موضوع را داده و پیگیر هستند اضافه کرد: متاسفانه در سطح مدیران میانی، بعضی کوتاهی ها اتفاق افتاده و وارد نکردن اطلاعات به علت بی توجهی به مصوبات هیئت دولت و بخشنامه ها و پیگیری های سازمان اداری و استخدامی کشور است که منجر به تاخیر در پرداخت حقوق دستگاه مورد نظر خواهد شد.

رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت های سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: دستگاه هایی که اطلاعات آن ها در سامانه های یاد شده به صورت کامل وارد شده است، بدون هیچ مسئله ای حقوق آبان ماه را دریافت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2242

به "پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان دستگاه ها مشروط شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان دستگاه ها مشروط شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید