اخبار اقتصادی

خبرنگاران طرح مخترعان ایرانی در جمع برترین های چالش جهانی نوآوری

تهران- خبرنگاران- طرح تیم اختراعات ایران برای نخستین بار در چالش جهانی نوآوری دانشگاه ام آی تی آمریکا پذیرش شد و در جایگاه برترین های این چالش قرار گرفت.

29 مهر 1399

برطرف یکی از گلوگاه های تحریمی با نانو کاتالیست های ایرانی

دکتر سعید سرکار در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: همه محصولات نانو که توسط شرکت های دانش بنیان به فراوری می رسند ظرفیت صادرات دارند.

27 مهر 1399

سندرز: 3 میلیاردر در آمریکا به اندازه نیمی از طبقه پایین جامعه ثروت دارند

سناتور ایالت ورمونت از فاصله طبقاتی موجود در جامعه آمریکا انتقاد کرد و خواستار اصلاح نظام مالیاتی کشور شد.

24 مهر 1399

پیش بینی بورس امروز ، سیگنال مثبت خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها به بازار

خبرنگاران : امروز هم بازار قرار است با حمایت حقوقی ها دنبال گردد و این در حالی است که از دید تحلیلگران باید این روزها را در انتظار نشست که دید بالاخره چه اتفاقی پیش روی بازار قرار می گیرد.

23 مهر 1399

کرونا در اروپا، از نگرانی مقامات درباره افزایش آمار جدید مبتلایان تا تداوم فرایند بازگشت محدودیت ها

افزایش آمار جدید مبتلایان به کرونا در اتحادیه اروپا مقامات این اتحادیه را به شدت نگران نموده و سبب شده فرایند بازگشت مجدد محدودیت ها در بسیاری کشورها برای مهار این بحران همچنان ادامه یابد.

23 مهر 1399

اتحادیه اروپا به اجرای برجام پایبند است

سخنگوی اتحادیه اروپا در گفت و گویی به پایبندی به برجام تاکید نمود.

22 مهر 1399

واردات رسمی 120 هزار بشکه در روز نفت ایران توسط چین در ماه ژوئیه

بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط گمرک چین، پس از توقف کامل واردات نفت این کشور از ایران در ماه ژوئن، چین طی ماه ژوئیه روزانه 120 هزار بشکه نفت به ارزش کلی 134 میلیون دلار از کشورمان وارد نموده است.

22 مهر 1399

راه اندازی وب سایت ضدسیگار کشیدندر کره شمالی

یک خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد، این کشور یک وب سایت ضد سیگار کشیدن را در شبکه اینترنت داخلی خود راه اندازی نموده؛ این در حالی است که کیم جونگ اون، رهبر این کشور هنوز این عادت را کنار نگذاشته است.

20 مهر 1399

ارجاع نحوه ایجادمعافیت مالیاتی شرکت های بورسی به کمیسیون مالی

نمایندگان مجلس، نحوه ایجاد معافیت مالیاتی برای شرکت های پذیرفته شده در بورس را جهت آنالیز بیشتر به کمیسیون مالی ارجاع دادند.

20 مهر 1399

اقدام ضد اسلامی فرانسه به بهانه مقابله با نفوذ خارجی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، امروز آدینه در نطقی که توجه رسانه ها را به خود جلب کرد از لایحه دولت فرانسه برای مقابله با جدایی طلبی مذهبی و ممانعت از نفوذ دیدگاه های افراط گرایانه پرده برداشت و اظهار داشت...

19 مهر 1399

لیست دانشگاه های مورد توافق وزارتخانه های علوم ایران و عراق معین شد

دیر کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم در ملاقات با رایزن فرهنگی عراق در ایران بر انعقاد تفاهم نامه رسمی برای عمق بخشیدن به همکاری علمی دو کشور و تهیه لیست دانشگاههای مورد توافق تاکید نمود.

18 مهر 1399

تجارت 3.3 میلیارد دلاری ایران با کشور های همسود

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی گمرک ایران با اشاره به اینکه تراز تجارت خارجی ایران به کشور های همسود، مثبت 205 میلیون و 150 هزار دلار بوده است، گفت: کشورمان در سال 98 بیش از یک میلیارد و 751 میلیون و 605 هزارو 967 دلار برابر با 4 میلیون و 793 هزارو 512 تن کالا به مجموعه...

18 مهر 1399

گفت وگوی سفیر ایران با معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص حل مشکل تردد اتباع ایرانی به این کشور

به منظور گفتگو در خصوص موضوعات مهم و جاری در روابط دوجانبه بویژه حل مشکل تردد اتباع ایرانی به روسیه، کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو روز آدینه با آقای مورگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفتگو کرد.

16 مهر 1399

موفقیت بزرگترین شرکت هوش مصنوعی در دوران کرونا

شرکت سنس تایم که بزرگترین شرکت هوش مصنوعی چین به شمار می رود، با وجود این که از سوی دولت ترامپ تحریم شد، با بهره برداری از تقاضای رو به رشد برای نرم افزار تشخیص چهره اش در دوران کرونا از رونق و شکوفایی کسب و کارش برخوردار شده است.

16 مهر 1399

بیکاری 2.9 تا 6.4 میلیون ایرانی بر اثر کرونا

رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی ضمن تبیین فرایند اجرای سیاست حمایتی پرداخت بیمه بیکاری در ایام کرونا در ایران و دیگر کشور های دنیا گفت: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، در دورۀ همه گیری در بهترین حالت 2.9 میلیون نفر و در بدترین حالت 6.4 میلیون نفر...

15 مهر 1399

موفقیت کشورهای آفریقایی در مدیریت و مهار شیوع کرونا

باشگاه خبرنگاران نوشت: سازمان جهانی بهداشت با انتشار بیانیه ای از موفقیت کشورهای قاره آفریقا در مبارزه با شیوع کرونا اطلاع داد. در دو ماه گذشته شمار مبتلایان به این ویروس در این قاره شاهد فرایند نزولی بوده است. هم اینک این قاره به یک استثنای جهانی در...

13 مهر 1399

کلاهبرداری 400 میلیونی در اراک با وعده پرداخت سود

فردی که با وعده پرداخت سود صادرات و واردات خشکبار 4 میلیارد ریال از 14 نفر در اراک کلاهبرداری نموده بود، دستگیر شد.

12 مهر 1399

نرخ دلار به 21 هزار و 800 تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز چهارشنبه 22 مرداد 99 در صرافی های بانکی به 21 هزار و 800 تومان رسید.

11 مهر 1399

خبر جدید از دارا دوم ، دارا دوم در شهریور به بورس نمی رسد ، اعلام شروط پذیره نویسی دومین صندوق ETF

به گزارش خبرنگاران، عرضه دارا دوم با حواشی فراوانی همراه بوده و حدود یک هفته مانده به عرضه آن در بورس خبر لغو آن منتشر شده است، اما روز گذشته فلاحتیان، معاون وزیر نفت گفت: وزارت نفت برای عرضه سهام پالایشی ها در صندوق دارا دوم، آمادگی کامل دارد.

10 مهر 1399

خبرنگاران ادعای ترامپ در خصوص ایران در صورت پیروزی در انتخابات

تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا ادعا کرد در صورتی که در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز گردد، ایران ظرف یک ماه حاضر به توافق جدید با واشنگتن می گردد.

10 مهر 1399
تعداد: (336)