تاکید روسیه بر خروج تروریست ها از قره باغ

به گزارش دیتاپد، اولگ سیرومولوتوف معاون وزیر امور خارجه روسیه خواهان خروج تروریست ها و مزدوران خارجی از منطقه قره باغ شد.

تاکید روسیه بر خروج تروریست ها از قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی خانه های ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران از پایگاه اینترنتی روزنامه روسی اوراسیادیلی، سیرومولوتوف امروز (دوشنبه) اعلام نمود: نباید مزدوران خارجی رادیکال در منطقه قره باغ حضور داشته باشند.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: شرکت جنگجویان و تروریست ها از منطقه خاورمیانه در اقدامات جنگی در منطقه قره باغ واقعیت ثبت شده است و این واقعیت نه فقط ازسوی ما بلکه کشور های دیگر تایید شده است.

وی یادآوری کرد: شمار مزدوران و تروریست های خارجی در منطقه قره باغ به حدود دو هزار نفر می رسید. ما از همان ابتدای مناقشه در خصوص حضور عناصر رادیکال و مزدوران خارجی که از ایدئولوژی افراط گرایی حمایت می کردند، ابراز نگرانی کردیم.

سیرومولوتوف گفت: موضع ما در خصوص آن ها (تروریست ها در قره باغ) تغییر ننموده و آن ها هیچ جایگاهی در این منطقه ندارند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تازگی گفت که مناقشه و جنگ در قره باغ خطر ترویج تروریسم در منطقه را تشدید کرد.

پوتین روز آدینه در اجلاس وبیناری سران جامعه همسود گفت: در قره باغ درگیری های مسلحانه رخ داد که متاسفانه قربانیان زیادی داشت و شرایط منطقه قفقاز جنوبی را که بدون آن هم پیچیده بود پرتنش نموده و خطر گسترش تروریسم را افزایش داد.

پیشتر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز گفته بود که شمار تروریست ها و ستیزه جویان خارجی از خاورمیانه در منطقه قره باغ به بیش از دو هزار نفر می رسد.

لاوروف در مصاحبه با روزنامه کامرسانت چاپ مسکو اظهار داشت که روسیه از بازیگران خارجی می خواهد از امکانات خود استفاده نمایند تا از انتقال مزدوران و تروریست ها از کشور های خاورمیانه به قره باغ که شمارشان به دو هزار نفر می رسد، جلوگیری نمایند.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد که بدیهی است ما نگران بین المللی شدن مساله قره باغ و جذب ستیزه جویان از منطقه خاورمیانه به این مناقشه هستیم

وی اضافه نمود: ما بار ها از بازیگران خارجی خواستیم که برای جلوگیری از انتقال تروریست ها به قره باغ و شرکت آن ها در این مناقشه کوشش نمایند.

وزیر خارجه روسیه شرح داد که این موضوع در تماس های منظم رییس جمهوری روسیه با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه و سران ارمنستان و جمهوری آذربایجان مطرح شد. بطور مصرانه به پیشبرد این موضع خود از کانال های مختلف ادامه می دهیم.

سرگئی نارشکین رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه نیز اعلام نمود که اطلاعاتی در اختیار دارد که در محدوده مناقشه قره باغ مزدورانی از سازمان های تروریستی فعال در خاورمیانه منتقل می شوند و موضوع انتقال هزاران افراط گرای تندرو مطرح است.

جمهوری آذربایجان در درگیری های نظامی 44 روزه که از ششم مهر ماه شروع شد پیروز شد بخشی از سرزمین های تحت اشغال خود را از دست نیرو های ارمنستان در قره باغ آزاد کند.

این درگیری های نظامی 20 آبان ماه گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان سرانجام یافت و نیرو های حافظ صلح روسیه برای نظارت بر چگونگی رعایت آتش بس در منطقه مستقر شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1486

به "تاکید روسیه بر خروج تروریست ها از قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید روسیه بر خروج تروریست ها از قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید