واکنش روسیه به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا

به گزارش دیتاپد، فارس نوشت: سخنگوی کرملین ضمن ابراز تأسف درخصوص ادعای دخالت روسیه و ایران در انتخابات آمریکا گفت، طرفین درگیر در قره باغ به توافقات آتش بس پایبند نیستند.

واکنش روسیه به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

دمیتری پسکوف سخنگوی دولت روسیه روز پنجشنبه گفت، ادعاهای آمریکا درخصوص دخالت مسکو و تهران در انتخابات ماه جاری این کشور مایه تأسف است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، پسکوف اضافه نمود: این اتهام زنی ها هر روز تکرار می گردد و همگی کاملاً بی پایه و اساس است.

سخنگوی کرملین جدیدترین مورد از این اتهامات را مرتبط دانستن روسیه با رویه های سیاسی داخلی [آمریکا] با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات در این کشور توصیف کرد.

جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) مدعی شد که ایران و روسیه به اطلاعات ثبت شده رأی دهندگان آمریکایی دسترسی پیدا نموده اند و می توانند از این داده ها برای انتشار اطلاعاتی که می تواند اعتبار انتخابات را زیر سوال ببرد استفاده نمایند. مسکو و تهران بارها این ادعاها را رد نموده اند.

این مقام آمریکایی در ادامه ادعاهایش گفت که تهران اقدام به ارسال ایمیل هایی به مشارکت نمایندگان در انتخابات با هدف ارعاب آنها، شعله ور کردن ناآرامی های اجتماعی و آسیب رساندن به دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا نموده است.

راتکلیف گفت که ایران پشت فیلم ویدئویی است که نشان می دهد افراد می توانند رای تقلبی خود را حتی از خارج کشور بدهند.

پسکوف همچنین درخصوص درگیری قره باغ گفت: روسیه تمام کوشش خود را به کار گرفته تا اوضاع کنونی را به سمت جهت سیاسی و دیپلماتیک متمایل کند. ما همچنان معتقدیم که این مشکل فقط به وسیله مسالمت آمیز قابل حل است.

وی اضافه نمود: متأسفانه هنوز نمی توانم بگویم که آن ها به توافقات قبلیدر خصوص آتش بس و توقف بشردوستانه درگیری عمل نموده اند. متأسفانه طرفین به آن پایبند نیستند.

دور جدیدی از تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهرماه) در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شده و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم می نمایند. این درگیری ها تا امروز ادامه داشته و جمهوری آذربایجان تأکید نموده که ارمنستان باید از منطقه قره باغ خارج گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1453

به "واکنش روسیه به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید