ارائه خدمات آزمایشگاهی به دانشگاه ها رونق گرفت

به گزارش دیتاپد، بخش قابل توجهی از اعضای شبکه آزمایشگاهی را دانشگاه ها و مراکز پژوهشی تشکیل می دهند که باعث رونق ارائه خدمات دانشگاه ها به صنعت شده است.

ارائه خدمات آزمایشگاهی به دانشگاه ها رونق گرفت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ رضا اسدی فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی گفت: ما از بدو تاسیس با ایجاد شبکه ای از فعالیت ها و مراکز مرتبط، سعی بر این داشتیم که بتوانیم ارائه خدمات آزمایشگاهی در کشور را توسعه دهیم و همه بخش های مرتبط با این خدمات را زیر یک سقف جمع کنیم.

وی افزود: حاصل این تلاش، عضویت بیش از 800 مجموعه ذیل شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است. بخش قابل توجهی از این مراکز را دانشگاه ها و مراکز پژوهشی تشکیل می دهند. این موضوع رونق ارایه خدمات را در پی داشته است.

اسدی فرد با اشاره به این که یکپارچه سازی اطلاعات آزمایشگاهی دانشگاه ها یکی از اقدامات در این حوزه است، تاکید کرد: در تلاشیم که دسترسی و به اشتراک گذاری اطلاعات تجهیزات و آزمون های آزمایشگاهی دانشگاه های سراسر کشور را در شبکه توسعه دهیم.

وی همچنین گفت: از دیگر ضرورت هایی که باید به آن توجه کنیم، حمایت شبکه آزمایشگاهی از پژوهشگران، اعضای هیات علمی، نخبگان و دانشجویان سراسر کشور در قالب یارانه دریافت خدمات آزمایشگاهی در باشگاه مشتریان است. این موضوع موجب رونق ارائه خدمات به پژوهشگران دانشگاه ها شده است.

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف ایجاد شبکه ای از تجهیزات، دستگاه ها و خدمات در این حوزه شکل گرفته است. این شبکه در تلاش است تا از طریق باشگاه مشتریان خود، تخفیف ها و اعتبارات مختلفی به اعضا ارائه کند تا با این کار فرایند ارائه خدمات در این حوزه توسعه یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1593

به "ارائه خدمات آزمایشگاهی به دانشگاه ها رونق گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات آزمایشگاهی به دانشگاه ها رونق گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید