کاروان زیست بوم فناوری و نوآوری به مازندران رسید

به گزارش دیتاپد، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان مازندران سفر کرد تا ضمن افتتاح مرکز نوآوری آمل با فعالان فناور مستقر در استان گفت وگو کند.

کاروان زیست بوم فناوری و نوآوری به مازندران رسید

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز با هدف بازدید از مراکز فناوری و گفت وگو با فعالان زیست بوم نوآوری وارد استان مازندران شد و مورد استقبال مسئولان و فناوران نهاده شد.

افتتاح مرکز نوآوری آمل

مرکز نوآوری آمل نخستین میزبان کاروان نوآوری و فناوری خواهد بود. این مرکز نوآوری در زیرساختی به مساحت 1500 متر مربع در 3 طبقه ظرفیت میزبانی بیش از 36 واحد فناور برخوردار است. در حاضر 3 شرکت دانش بنیان و 17 شرکت فناور فعال در حوزه فناوری های دانش آموزی، الکترونیک، برق قدرت، صنایع شیمیایی سبز و نرم افزارها و خدمات حوزه فناوری های دیجیتال در این مرکز نوآوری استقرار دارند.

این مرکز نوآوری زیر نظر پارک علم و فناوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به تجهیز این مرکز کار خود را شروع نموده است و از آن جاکه 55 درصد صنایع استان در حوزه های ریخته گیری خودروسازی و فنی و مهندسی در آمل تمرکز دارد، این مجموعه نیز با هدف پشتیبانی و تامین نیازهای فناورانه صنایع ایجاد شده است.

در حال حاضر 101 نیروی انسانی به صورت مستقیم در این مرکز نوآوری فعالیت می نمایند که در حوزه های تخصصی و فناوری دانش آموخته اند و 37 درصد آنان را بانوان تشکیل می دهد.

همچنین با افتتاح شتابدهنده سایکو در دل این مرکز نوآوری، توسعه فناوری های دانش آموزی شتاب می گیرد. این شتابدهنده با مساحت 200 مترمربع در مرکز نوآوری آمل، اکنون میزبان 4 تیم فناور است که در مرحله استقرار ایده قرار دارند.

بازدید از توانمندی ها و دستاوردهای فناورانه حوزه سلامت

واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دستاوردهایشان را به معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ارائه می نمایند. در حال حاضر حدود 20 واحد فناور ذیل این مرکز رشد فعال هستند که 13 واحد در مازندران استقرار دارند.

این شرکت ها دستاوردهای مختلف خود در حوزه سلامت از جمله یخچال های مخصوص واکسن با قابلیت نگهداری دما در مدت طولانی، شناساگرهای گاز رادئون، فرآورده های دانش بنیان گیاهی، کمپوست و کودهای زیست سازگار را در فراوری مواد اولیه، کیت های تشخیصی، تجهیزات پزشکی و سلامت را به بازار عرضه نموده اند.

افتتاح مرکز نوآوری در حوزه علوم کشاورزی و دامی

دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی مقصد بعدی ستاری است. این مرکز نوآوری در 3300 مربع توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تجهیز حمایت شده و زمینه استقرار واخدهای فناور در بخش نخست این مرکز نوآوری مستقر شده است.

ظرفیت 80 تیم نوآور و فعالان فناور در این مرکز پیش بینی شده است که 5 تیم فناور دستاوردهایشان را ارائه می دهند. این شرکت ها در حوزه کشاورزی، علوم زیستی، دام، طیور و آبزیان فعال هستند. همچنین دستاورد یک شرکت دانش بنیان در حوزه کرونا رونمایی خواهد شد.

بازدید از ساختمان پارک علم و فناوری مازندران و گفت وگو با واحدهای فناور مستقر در این پارک علم و فناوری از دیگر بخش های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان مازندران است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1843

به "کاروان زیست بوم فناوری و نوآوری به مازندران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروان زیست بوم فناوری و نوآوری به مازندران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید