کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان ایجاد شد، یاری به توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس

به گزارش دیتاپد، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان در کوشش است تا ارتباط میان حوزه های مختلف در بخش شیلات کشور را توسعه بخشد.

کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان ایجاد شد، یاری به توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از کانون های که با حمایت دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شده است، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان، است.

ایران یکی از کشورهای غنی در این حوزه است و علاوه بر صیادی، پرورش شیلات در اشکال مختلف در آن جریان دارد. ، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان، کوشش دارد تا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رابطه میان فعالان فناور و دانشگاهی را با بازار و صنعت، تقویت کند.

در این راستا این نهاد، نشست های مختلفی را با حضور، پژوهشگران، محققان، فعالان حوزه شیلات، شرکت های دانش بنیان، خلاق و استارتاپ ها و همچنین مقامات دولتی برگزار نموده است.

افزایش همگرایی، همکاری و هماهنگی تمام دست اندرکاران دانش، صنعت و بازار آبزیان و شناسایی چالش های کلان و ارتقای وحدت رویه پیرامون فعالیت های اصلی در حوزه صنعت، دانشگاه و بازار آبزیان، از جمله اهدافی است که این کانون به دنبال تحقق آنها است.

مراکز علمی و پژوهشی مانند موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مرکز تحقیقات تاسماهیان دریای خزر و دانشگاه تهران، از جمله اعضای کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان هستند.

دستگاه های اجرایی و مراکز وابسته به دولت مانند سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، از جمله دیگر همکاران این نهاد محسوب می شوند.

کانون کوشش دارد تا به وسیله شبکه سازی میان فعالان مختلف رشته آبزیان، ارتباطات علمی و فناورانه را توسعه بخشد. انعقاد تفاهم نامه با نهادهای مانند شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی ایران یکی از اقداماتی بود که برای تحقق این هدف برنامه ریزی شد.

کانون آبزیان همچنین با بنیاد برکت، مرکز نوآوری دانشگاه تهران و بنیاد غدیر در جهت همکاری برای توسعه فعالیت ها و برگزاری رویداد دریای برکت، همکاری کرد. رویدادی که در آن کوشش شد تا تجاری سازی طرح های فناورانه در حوزه آبزیان مورد توجه قرار گیرد.

یکی از برنامه های کانون کوشش برای توسعه صنعت پرورش اهی در قفس است.

این کانون از همه پژوهشگران، دانشمندان برجسته، فعالان فناور و شرکت های دانش بنیان دعوت می نماید تا طرح های نوآورانه خود را با آنها در میان بگذارد تا مشترکاً برای تحقق آن کوشش نمایند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به آدرس اینترنتی این کانون به نشانی kanoonabzian.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1833

به "کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان ایجاد شد، یاری به توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان ایجاد شد، یاری به توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید