سلامتی و پزشکی

خبرنگاران طرح مخترعان ایرانی در جمع برترین های چالش جهانی نوآوری

تهران- خبرنگاران- طرح تیم اختراعات ایران برای نخستین بار در چالش جهانی نوآوری دانشگاه ام آی تی آمریکا پذیرش شد و در جایگاه برترین های این چالش قرار گرفت.

29 مهر 1399

سه هفته دیگر، نتیجه مسافرت مردم تعیین می شود

سید فرزادجلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه به روز های آخر موج دوم کرونا نزدیک شده ایم، اظهار کرد: کم کم با کاهش فرایند بستری بیماران کرونایی به روز ها و هفته های پایانی خیز دوم کرونا در بابل نزدیک شده ایم؛ امیدواریم مردم رعایت پروتکل های...

26 مهر 1399

کرونا در اروپا، از نگرانی مقامات درباره افزایش آمار جدید مبتلایان تا تداوم فرایند بازگشت محدودیت ها

افزایش آمار جدید مبتلایان به کرونا در اتحادیه اروپا مقامات این اتحادیه را به شدت نگران نموده و سبب شده فرایند بازگشت مجدد محدودیت ها در بسیاری کشورها برای مهار این بحران همچنان ادامه یابد.

23 مهر 1399

مسی برای دادن تست کرونا به زمین تمرینی بارسلونا برنمی شود

ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا به مدیران این باشگاه خبر داد که برای شروع تمرینات اردوی پیش فصل و دادن تست کرونا به زمین تمرینی این باشگاه بازنخواهد گشت.

21 مهر 1399

حمله تروریستی در اتوبان برلین، وقوع تصادفی عمدی توسط فرد مظنون

دادستانی کل فدرال آلمان از وقوع یک تصادف زنجیره ای عمدی در اتوبانی در برلین خبر داده که انگیزه های تروریستی داشته و منجر به مجروحیت شدید چندین نفر شده است.

17 مهر 1399

گفت وگوی سفیر ایران با معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص حل مشکل تردد اتباع ایرانی به این کشور

به منظور گفتگو در خصوص موضوعات مهم و جاری در روابط دوجانبه بویژه حل مشکل تردد اتباع ایرانی به روسیه، کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو روز آدینه با آقای مورگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفتگو کرد.

16 مهر 1399

موفقیت بزرگترین شرکت هوش مصنوعی در دوران کرونا

شرکت سنس تایم که بزرگترین شرکت هوش مصنوعی چین به شمار می رود، با وجود این که از سوی دولت ترامپ تحریم شد، با بهره برداری از تقاضای رو به رشد برای نرم افزار تشخیص چهره اش در دوران کرونا از رونق و شکوفایی کسب و کارش برخوردار شده است.

16 مهر 1399

توضیحات پزشک استقلال در خصوص مصدومیت چشمی و کریمی

پزشک تیم فوتبال استقلال در خصوص مصدومیت 2 بازیکن این تیم توضیحاتی را ارائه داد.

14 مهر 1399

موفقیت کشورهای آفریقایی در مدیریت و مهار شیوع کرونا

باشگاه خبرنگاران نوشت: سازمان جهانی بهداشت با انتشار بیانیه ای از موفقیت کشورهای قاره آفریقا در مبارزه با شیوع کرونا اطلاع داد. در دو ماه گذشته شمار مبتلایان به این ویروس در این قاره شاهد فرایند نزولی بوده است. هم اینک این قاره به یک استثنای جهانی در...

13 مهر 1399

اخبار کرونا در چند خط ؛ هر دقیقه یک آمریکایی می میرد

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر دنیا به عدد هولناک 18 و نیم میلیون نفر نزدیک می گردد.

8 مهر 1399

کرونا چطور حس بویایی را موقتی از شما می گیرد؟

محققان در مطالعات خود دریافتند که سلول های عصبی توسط ویروس کرونا آسیبی نمی بیند به همین خاطر بعد از گذشت چندهفته بویایی فرد مبتلا باز می گردد.

6 مهر 1399

آویفایر؛ داروی روسی ضد کرونا چقدر مؤثر است؟

روسیه دارویی به نام آویفایر برای درمان کووید 19 وارد بازار کرده است. ترکیب این دارو شباهت زیادی به آویگان تولید ژاپن دارد که در برخی کشورها، از جمله آلمان برای درمان کووید 19 استفاده می شود. داوری روسی چقدر مؤثر است؟

5 مهر 1399

کپسول دراگون با 2 سرنشین به زمین نشست

کپسول دراگون شرکت اسپیس ایکس به همراه دو سرنشین خود با موفقیت روی زمین فرود آمد.

4 مهر 1399

ریاضی به جنگ کرونا می رود

خبرنگاران: پژوهشگران آمریکایی با ادغام مدل های ریاضی، چارچوبی ارائه داده اند که می تواند به پیشگیری از گسترش کووید- 19 یاری کند.

3 مهر 1399

مراسم جوایز امی 2020 به صورت مجازی برگزار خواهد شد

به دنبال همه گیری بیماری کرونا مراسم جوایز امی 2020 نیز همانند بسیاری از مراسم های فرهنگی و هنری سال جاری به صورت مجازی برگزار می شود.

31 شهریور 1399

افتتاح 1500 خانه هلال احمر در هفته دولت ، هلال در امدادرسانی به حادثه بیروت خوش درخشید

رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: ایجاد خانه های هلال که از سال 94 متوقف مانده بود، با افتتاح 1500 خانه هلال در هفته دولت، دوباره عملیاتی می گردد.

27 شهریور 1399

شمار کرونایی ها در امارات به مرز 58 هزار نفر رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت امارات گفت که موارد جدیدی از ابتلاء به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

26 شهریور 1399

فعالیت های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تا 4 مردادماه لغو شد

در راستای اطلاعیه ستاد ملی کرونا، تمامی کلاس های حضوری، عملی و کارآموزی های دانشجویان گروه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تا 4 مردادماه لغو شد.

24 شهریور 1399

مرگ 72 نفر در حوادث رانندگی استان همدان

72 نفر در حوادث رانندگی در محورهای استان همدان در سه ماهه نخست سال 99 جان خود را از دست دادند.

23 شهریور 1399

ترهنده: هیولای رنگ ها بچه ها را با احساسات رنگی شان آشنا می نماید

به گزارش خبرنگاران ، در دوران شیوع بیماری کرونا که امکان برگزاری مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب ها به صورت حضوری وجود ندارد، طوطی، بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی، تصمیم گرفت کتاب های جدید خود را برای نخستین بار پیش فروش کند و برای آن ها جشن امضایی مجازی...

22 شهریور 1399
تعداد: (248)