کرونا در اروپا، از نگرانی مقامات درباره افزایش آمار جدید مبتلایان تا تداوم فرایند بازگشت محدودیت ها

به گزارش دیتاپد، افزایش آمار جدید مبتلایان به کرونا در اتحادیه اروپا مقامات این اتحادیه را به شدت نگران نموده و سبب شده فرایند بازگشت مجدد محدودیت ها در بسیاری کشورها برای مهار این بحران همچنان ادامه یابد.

کرونا در اروپا، از نگرانی مقامات درباره افزایش آمار جدید مبتلایان تا تداوم فرایند بازگشت محدودیت ها

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب مالی، سیاسی و اجتماعی بیشتری به بار می آورد.

کاهش اشتغال در بخش صنعت آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که اشتغال در صنعت آلمان در دوران بحران کرونا کاهش پیدا نموده است. اواخر ژوئن حدود 5.5 میلیون نفر در این بخش مشغول فعالیت بودند که 2.4 درصد کم تر از مدت مشابه در سال گذشته بوده است.این خبر را اداره آمار فدرال آلمان روز دوشنبه اعلام نموده است.

کاهش مهاجرت ها به آلمان

گزارش ها حاکی از آن است که بحران کرونا شمار مهاجرت های غیرقانونی به آلمان را کاهش داده است. در 6 ماهه ابتدایی امسال میلادی شمار مهاجرت های غیرقانونی به آلمان به طرز چشمگیری کاهش داشته است.

افزایش زباله های پلاستیکی در ایتالیا

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که ایتالیایی ها در دوران کرونا زباله کم تری فراوری نموده اند. موسسه حفاظت و تحقیقات محیط زیست گفته است که در اوج محدودیت ها در ماه مارس و آوریل 500 هزار تن زباله کمتری در ایتالیا فراوری شده است. با این همه 300 هزار تن زباله های جدید مانند ماسک صورت، دستکش و سایر تجهیزات محافظتی در دوران بحران کرونا فراوری شده است.

در هر صورت محققان و حامیان محیط زیست این بیماری همه گیر را به عنوان یک مسئله ارزیابی می نمایند. به گفته محققان پیش از کرونا در بسیاری زمینه ها انسان ها کوشش می کردند زباله های پلاستیکی ایجاد ننمایند، اما کرونا این شرایط را تغییر داد. به گفته یک کارشناس محیط زیست در حالی که در مجموع زباله کمتری در ایتالیا ایجاد شده است اما فراوری زباله های پلاستیکی 8 درصد افزایش داشته است. این مسئله همچنین به دلیل افزایش تجارت های آنلاین هم هست.

برگزاری جشن ها منبع خطر شیوع کرونا در آلمان

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم درباره برگزاری جشن ها به عنوان یک منبع خطر کرونا هشدار داده است. وی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشورش گفته است: موارد ابتلای جدید بیشتری از طرف جهانگرد هایی که از سفر باز می گردند وجود دارد و همچنین شیوع های محلی هم در سراسر کشور وجود دارد که بیشتر مربوط به برگزاری جشن ها است.

وی در عین حال گفت که احتیاج به محدودیت های بیشتری نیست و با استفاده از ماسک و رعایت فاصله می توان به راستا ادامه داد.

بازگشت محدودیت ها در ایرلند

ایرلند هم با توجه به افزایش شمار مبتلایان جدید به کرونا اجرای مجدد محدودیت ها را در دستور کار قرار می دهد. ایرلند با وجود اینکه بسیار کندتر از دیگر کشورهای اروپایی محدودیت های خود را کاهش داده بود اما شمار مبتلایان جدید به کرونا در این کشور همچنان افزایش پیدا می نماید.

تشدید محدودیت ها در ایتالیا

ایتالیا هم محدودیت های بیشتری را برای مقابله با شیوع مجدد کرونا در دستور کار قرار می دهد. وزیر بهداشت ایتالیا دستوری را در این رابطه امضا نموده که از روز دوشنبه در این کشور اجرا خواهد شد.

اعتراضات ضد محدودیت ها در شهر کیل آلمان

صدها نفر در شهر کیل آلمان علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند.

وعده شرکت داروسازی آلمانی برای فراوری یک میلیارد دوز واکسن در سال

شرکت داروسازی Curevac آلمان هم اعلام نموده که کوشش می نماید حدود یک میلیارد دوز واکسن کرونا در هر سال فراوری کند. این شرکت اعلام نموده که در پاییز نتایج آزمایش های بالینی نامزد واکسن کرونا را که اخیرا شروع نموده است ارائه می دهد. انتظار می رود نتیجه این تحقیقات در ماه سپتامبر ارائه گردد. تصویب این واکسن هم احتمالا اوایل سال آینده میلادی خواهد بود.

شیوع گسترده کرونا در بین جوانان ایتالیایی عامل افزایش نگرانی ها درباره طرح بازگشایی مدارس

صعود موارد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا هم نگرانی ها درباره تصمیمات اتخاذ شده برای بازگشایی مدارس را تشدید نموده است. مدارس ایتالیا در ماه مارس به دلیل شیوع کرونا بسته شد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مدارس ایتالیا قرار است بعد از تعطیلات تابستان در اواسط ماه سپتامبر بازگشایی گردد. کارشناسان با توجه به افزایش آمار مبتلایان جدید کرونا درباره خطرات بازگشایی مدارس هشدار می دهند.

با این همه وزیر بهداشت ایتالیا اعلام نموده است که بازگشایی مدارس برای دولت اولویت مطلق است. این سیاستمدار ایتالیایی البته آمار مبتلایان جدید را نگران نماینده خوانده و با این حال گفت که شرایط کشورش بهتر از اسپانیا، فرانسه و یا آلمان است.

متخصصان ایتالیایی اعلام نموده اند که همیشه میزان مبتلایان جدید در سنین جوانی در این کشور افزایش می یابد. در مجموع بیش از نیمی از مبتلایان جدید به کرونا در ایتالیا در فاصله های سنی بین 19 و 50 سال قرار دارند. با توجه به افزایش شیوع کرونا در بین جوانان نگرانی ها درباره بازگشایی مدارس در این کشور بیشتر شده است.

ابراز نگرانی مرکل درباره افزایش آمار مبتلایان جدید

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم شمار روزافزون موارد ابتلا به کرونا در کشورش را نگران نماینده خوانده و در عین حال همچنان آن را تحت کنترل دانسته است. وی اعلام نموده که محدودیت های بیشتری مد نظر دولت نیست.

پناهندگان بیشترین متضرران شغلی بحران کرونا در آلمان

نتیجه یک تحقیق هم نشان می دهد که پناهندگان در بحران کرونا بیشترین آسیب ها را از فرایند اخراج ها دیده اند. بر اساس ارزیابی انستیتو تحقیقات اشتغال و بازار کار در آلمان (IAB) شیوع بحران کرونا فرایند مثبت در ادغام بازار کار پناهندگان را فلج نموده است.

هربرت بروکر، از محققان مهاجرت در این انستیتوی آلمانی در این باره گفته است که پناهندگان جزو گروهی هستند که بیشترین آسیب را از فرایند اخراج ها از مشاغل در دوران شیوع کرونا دیده اند.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم در سخنانی تاکید نمود که اتریش تا به حال در بحران کرونا تابستان را به خوبی گذرانده است. وی در عین حال تحولات اخیر در کشورش را نگران نماینده ارزیابی نموده و روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی بر درخواست خود برای تست گیری های بیشتر در مناطق مرزی به منظور مقابله با شیوع کرونا تاکید نمود.

وی با اشاره به اینکه شمار موارد ابتلای جدید به کرونا در بین افراد بازگشته از سفر بخصوص از کشور کرواسی افزایش چشمگیری داشته است گفت: این ویروس به وسیله مرزها به اتریش می آید.

دولت اتریش درباره سفر به کرواسی به شهفرایندان خود هشدار داده است. تا قبل از ظهر یکشنبه حدود 191 مورد ابتلای جدید به کرونا در 24 ساعت در این کشور ثبت شده است. در اتریش علیا بیش از نیمی از موارد ابتلای جدید به کرونا مربوط به افراد بازگشته از سفر بخصوص از کشور کرواسی بوده است.

صدر اعظم اتریش همچنین از شهفرایندان خواست خطر کرونا را دست کم نگیرند و خطاب به آن ها گفت: لطفا محتاط باشید.

وی تاکید نمود: اقدامات سختگیرانه به ویژه برای افرادی که از خارج به کشور باز می گردند ضروری است تا از محدودیت هایی مشابه بهار امسال جلوگیری به عمل آید.

بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده تا به حال در کشور اتریش 23370 نفر به کرونا مبتلا شده و 728 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

کرونا عامل شکاف بودجه ای عظیم در اتریش

کرونا همچنین عامل به وجود آمدن شکاف بودجه ای عظیمی در اتریش شده است.

آمارهای جدید از یک شکاف بودجه ای عظیم در اتریش خبر می دهد. بر این اساس وزارت دارایی اتریش در نیمه ابتدایی امسال میلیاردی با شکاف بودجه ای 11 میلیارد یورویی روبرو شد.

بر اساس آمارهای رسمی موجود، درآمدهای دولتی در نیمه ابتدایی امسال میلادی حدود 32 میلیارد یورو و هزینه ها نزدیک به 43 میلیارد یورو بوده که حاکی از یک شکاف بودجه ای عظیم حدود 11 میلیارد یورویی است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان درآمدهای دولتی و هزینه ها متعادل بود.

این شکاف بودجه ای در اتریش بخصوص به دلیل کاهش درآمدهای مالیاتی و افزایش هزینه ها پیامد بحران کرونا ایجاد شده است.

آمار موارد جدید ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد تا به حال در اسپانیا 358843 نفر به کرونا مبتلا شده و 28617 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 318484 نفر به کرونا مبتلا شده و 41366 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 253915 نفر به کرونا مبتلا شده و 35396 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 224997 نفر به کرونا مبتلا شده و 9290 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 218536 نفر به کرونا مبتلا شده و 30410 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1340

به "کرونا در اروپا، از نگرانی مقامات درباره افزایش آمار جدید مبتلایان تا تداوم فرایند بازگشت محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از نگرانی مقامات درباره افزایش آمار جدید مبتلایان تا تداوم فرایند بازگشت محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید