کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس

به گزارش دیتاپد، رشد اقتصادی انگلیس در سومین فصل سال حدود 17 درصد کمتر شد.

کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود که در نتیجه کاهش محدودیت های کرونایی و پیشرفت در فرایند واکسیناسیون، اقتصاد این کشور در 12 ماه منتهی به سپتامبر 6.6 درصد رشد کرده که این عملکرد 16.9 درصد کمتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به سه ماه قبل بوده است. این رشد اقتصادی کمترین رشد ثبت شده 6 ماه اخیر اقتصاد انگلیس بوده است.

سال قبل اقتصاد انگلیس 10 درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصاد این کشور طی سه قرن اخیر و یکی از پایین ترین سطح رشد در بین کشور های اروپایی و دنیا بود. آمار های تولید و تجاری رفته رفته شرایط امیدوار کننده تری پیدا کرده است. در بین بخش های مختلف، رشد بخش خدمات 27.8 درصد بوده است. بخش تولید نیز وارد رشد مثبت شده و 15.4 درصد بزرگتر شده است.

با خاتمه موج دوم شیوع کرونا در انگلیس، بسیاری از کسب و کار ها مجددا بازگشایی شده اند، اما ظرفیت فعالیت آن ها هنوز به سطح قبل از شیوع همه گیری بازنگشته است.

در انگلیس به عنوان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا، بیش از 9 میلیون مبتلا و 142 هزار کشته به ثبت رسیده است و تا به امروز حدود هشتاد درصد جمعیت این کشور واکسینه شده اند. این کشور بیشترین میزان واکسیناسیون را در اروپا داشته است.

هیتش پتل- مدیر سبد دارایی در موسسه کیلتر اینوستورز گفت: یک بحران بهداشتی خیلی زود انگلیس و دنیا را فرا گرفت و باعث یک بحران تمام عیار اقتصادی شد. واقعیت این است که هیچ کشوری خود را آماده مواجهه با چنین چیزی نکرده بود و باید توجه کرد که ممکن است دوباره همه چیز خیلی بد شود.

تمرکز و تلاش همه باید این باشد که امسال عملکرد اقتصادی بد سال قبل را نداشته باشیم، اما واضح است که فعلا محدودیت ها ادامه پیدا خواهد کرد و این مساله کسب و کار ها و خانوار ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2042

به "کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید