مالت برای احیا صنعت گردشگری به گردشگران اعانه می دهد

به گزارش دیتاپد، کشور مالت میخواهد برای احیا گردشگری و پیشی دریافت از مقاصد دیگر به گردشگران خارجی که در تابستان پیش رو دست کم سه روز را در این جزیره مدیترانه ای سپری می نمایند تا 200 یورو پرداخت کند.

مالت برای احیا صنعت گردشگری به گردشگران اعانه می دهد

روز آدینه کلیتون بارتولو وزیر توریستی مالت گفت با توجه به این که اغلب محدودیت های کرونایی تا یکم ژوئن لغو خواهد شد توریستانی که به طور مستقیم برای تعطیلات تابستان در هتل های این کشور جا رزرو نمایند این اعانه را دریافت خواهند کرد.

آمار شورای جهانی توریستی و مسافرتی نشان می دهد صنعت توریستی به طور مستقیم و غیرمستقیم بیش از 27 درصد از اقتصاد مالت را دربرگرفته است اما حوزه توریستی این کشور در دوران کرونا به شدت دچار خسارت شده است.

در سال 2019 مالت بیش از 2.7 میلیون توریست خارجی جذب کرد اما از زمانی که شیوع این ویروس در مارس 2020 معین شد این آمار تا 80 درصد کاهش پیدا کرد.

به گفته بارتولو میزان اعانه پرداختی برای توریستانی که در هتل های پنج ستاره، چهارستاره و سه ستاره اقامت دارند متفاوت خواهد بود.

با توجه به این که 42 درصد بزرگسالان مالت دست کم یک دوز واکسن کرونا دریافت نموده اند این کشور یکی از بالاترین آمارهای واکسیناسیون در اتحادیه اروپا را به ثبت رسانده است.

آمار موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور نیز فرایند نزولی داشته است.

رویترز نوشت،به گفته بارتولو با توجه به این که بریتانیا یک سوم توریستان مالت را تشکیل می دهد مذاکراتی برای افزایش سفر بین این دو کشور اجرا شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1751

به "مالت برای احیا صنعت گردشگری به گردشگران اعانه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالت برای احیا صنعت گردشگری به گردشگران اعانه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید