وریا غفوری؛ داستان یک فریاد غیر طبیعی

به گزارش دیتاپد، به گزارش ورزش سه، دیدار تیم های استقلال و فجر سپاسی شیراز در شرایطی به خاتمه رسید که آبی ها در طول نود دقیقه نمایش قابل قبولی را ارائه کردند و موقعیت های بسیاری را داشتند اما بدشانسی و کم دقتی مهاجمان در کنار درخشش دروازه بان تیم میهمان باعث شد تا بازی به وقت های اضافی کشیده گردد.

وریا غفوری؛ داستان یک فریاد غیر طبیعی

در 90 دقیقه، وریا غفوری یکی از بهترین بازیکنان استقلال بود. کاپیتان شماره دوی تیم استراماچونی در دفاع مطمئن نشان داد و در حمله نیز موثر ظاهر می شد. او به عنوان یک بال راست در حملات تیم استقلال حضور فعال داشت و بارها با سانتر هایش موقعیت های خوبی را برای مهاجمان استقلال خلق کرد. هر چند که تبریزی و دیگر عناصر خط حمله استقلال قدر سانتر های او را ندانستند تا اینکه خودش وارد عمل شد و جلالی راد را تسلیم کرد.

اما نقطه کلیدی نمایش امشب وریا نه نفوذهای پرتعداد و سانترهای دقیقش که شوت تماشایی او در وقت های اضافی بود. پس از اینکه محمد دانشگر در مقابل محوطه جریمه تیم سپاسی یک ضربه آزاد برای استقلال کسب کرد، کاپیتان غفوری اجازه نداد که او ضربه را بزند و خودش پشت توپ ایستاد و با شوتی دقیق استقلال را به گل نخست رساند. وریا که در این صحنه دورخیز زیادی نداشت، توپ را از بالای سر دیواره دفاعی تیم زردپوش عبور و آن قدر به آن کات داد تا از دستان گلر ورزیده و جسور فجر هم دور بماند و از خط عبور کند.

پس از گل، وریا که کم تر پیش می آید در چنین موقعیتی قرار گیرد، با فریادی غیرطبیعی به سمت صندلی طرفداران تیفوسی استقلال دوید. جایی که تماشاگران از ابتدای مسابقه به شدت تیم استقلال را تشویق می کردند و منتظر این صحنه بودند. وریا در همین حین هم تیمی ها را در کنار خود حس کرد که برای تبریک کنارش حاضر شده بودند. شاید ریشه های این خوشحالی عجیب را باید در عدم دعوت از وریا غفوری به تیم ملی جست و جو کرد. اتفاقی نسبتا دور از ذهن که در فیفا دی اخیر رقم خورد و باعث شد دفاع راست و کاپیتان استقلال از تیم ملی دور بماند.

حالا استراماچونی امیدوار است این نمایش وریا در بازی های بعدی هم تکرار گردد. خود او نیز تمام تلاشش را خواهد نمود تا با تداوم این روند صندلیش در تیم ملی را بازیابد و شاید شرایطی به وجود بیاید که غفوری خوشحالی امشب را در نوروز 99 در مقابل طرفداران تیم ملی انجام دهد. طرفدارانی که احتمالا بخشی از آن ها بانوان خواهند بود.

شاید آن چه که باعث فریادهای لاینقطع و بلند وریا بعد از گلزنی به فجر سپاسی، فشاری بود که او از ابتدای فصل تحمل می کرد. فشاری ناشی از حرف های نامنصفانه و البته دردی که او از ناحیه پا در این چند وقت می کشید. وریا در سال های اخیر یکی از بهترین بازیکنان استقلال بوده و در مقاطع حساس نیز این موضوع را به اثبات رسانده اما این فصل که به عنوان کاپیتان در تیم حضور دارد، بعضی فشار عجیبی را روی او به وجود آوردند و اکنون وریا به این شکل، پاسخ آن ها را داد.

منبع: زندگی امروز
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 501

به "وریا غفوری؛ داستان یک فریاد غیر طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وریا غفوری؛ داستان یک فریاد غیر طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید