شب تب دار فوتبال

به گزارش دیتاپد، 0311.این شماره که روی موبایلم افتاد فهمیدم پای کل کل در میان است. پیش شماره اصفهان و قطعا یک سپاهانی به نام امیر. جانم داداش؟ جواب بده آقا.هنوز که نباختید اما ایشالا می بازید و ما قهرمان می شیم.می دونی که جهت قهرمانی از نصف جهون ما می گذره. ها واردی که. این تو بمیری دیگه از اون تو بمیری ها نیست. سال جاری محرم هست، آ تیم ما تیمه. دیگه شماها بستونه قهرمانی.سال جاری جام میاد اصفهون.

شب تب دار فوتبال

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران ، گفت و گفت و گفت و اجازه نداد حرفی بزنم.بعدش گفت:خب کاری نداری؟ رو گل سجاد شهباززاده حساب کن. تازه شما این هفته هم با استقلال بازی می کنید، خدا کنه مساوی بشه، چون ما که شما رو می بریم و اون بازی هم مساوی بشه به نفع سپاهان قهرمان. گوشی را قطع کرد و رفت سراغ کارش. هر بار و قبل از به قول خودش الکلاسیکوی ایران دوست دارد زنگ بزند و کری بخواند. سال جاری امیدواری بیشتری دارد برای این که سپاهان پرسپولیس را شکست بدهد.

یک جورهایی راست می گوید.جهت قهرمانی افتاده در جاده اصفهان. حداقل روی کاغذ که این طور است. سپاهان در حال حاضر صدرنشین است البته با یک بازی بیشتر از پرسپولیس و دو بازی بیشتر از استقلال. اگر سپاهان بازی را ببرد 47 امتیازی می شود و پرسپولیس هم بازی عقب افتاده اش را ببرد باز سه امتیاز از سپاهان عقب است.استقلال هم دو بازی عقب افتاده اش را ببرد می شود 40 امتیازی و این یعنی اوج هیجان در صدر جدول. این را هم باید در نظر گرفت که استقلال و پرسپولیس باید آدینه با هم بازی نمایند و مساوی بهترین نتیجه است برای سپاهان.

همه اینها احتمالات است و ممکن است روی دیگر کاغذ به زمین برشود. مثل این که پرسپولیس سپاهان را ببرد و در دربی هم مقابل استقلال برنده باشد. آن وقت قرمزها می چسبند به سقف صدر و کار برای رقبا سخت می شود. شاید هم استقلال برنده باشد و شرایط طوری پیش برود که تیم ها در جهت تهران - اصفهان شانه به شانه هم حرکت نمایند، سبقت بگیرند و برای رسیدن به قهرمانی کوشش نمایند.

در گیر و دار حساب و کتاب ها دوباره 0311 و تماس امیر.دادا ناراحت نشی ها.کری می خونیم کری. ولی یکشنبه پرسپولیس را می بریم. ما باید قهرمان بشیم.و دوباره قطع کرد!می خواستم برایش آماری را بخوانم که درست حساب و کتاب کند. مثلا این که آخرین شکست پرسپولیس در اصفهان، به 2094 روز قبل برمی شود. جایی که در چارچوب لیگ پانزدهم، سپاهان توانست شاگردان برانکو ایوانکوویچ را 4بر2 شکست دهد. نکته جالب این که در آن بازی قرمزها 2بر یک از حریف پیش افتادند اما ناگهان یک گل به خودی و دو گل توسط عقیلی و خلعتبری، ورق را برگرداند. آن بازی در استادیوم

فولاد شهر برگزار گردید و از آن روز به بعد سپاهان نتوانسته پرسپولیس را در اصفهان شکست بدهد.

تا پیش از لیگ شانزدهم، سپاهان 4 بازی متوالی را در اصفهان به سود خود سرانجام داد و پرسپولیس حتی یک مساوی هم کسب نکرد؛ یعنی در لیگ های پانزدهم، چهاردهم، سیزدهم و دوازدهم. ولی بعد از آن پرسپولیس بدون باخت ماند و سه پیروزی را هم به دست آورد که البته آخری با رای کمیته انضباطی بود.

در تاریخ لیگ برتر، تعداد پیروزی سپاهان بیشتر از پرسپولیس است. طلایی پوشان

13 بار برنده شدند و پرسپولیس 11 بار و حالا تیم یحیی می تواند این اختلاف را کمتر کند.

آخرین برد طلایی پوشان

آخرین باری که سپاهان فصل را بالاتر از پرسپولیس به اتمام رساند، در لیگ چهاردهم بود که آنها پیروز به شکست پرسپولیس شدند. حالا هم برای این که طلایی پوشان فصل را بالاتر از پرسپولیس تمام نمایند، به یک پیروزی احتیاج دارند.

اما آنچه که برای پرسپولیسی ها خوش یمن است به 14 - 13 سال قبل و در اردیبهشت بر می شود. سالی که دوئل قهرمانی لقب گرفت. همان بازی دراماتیک معروف که پرسپولیسی ها در آزادی سپاهان را بردند و قهرمان لیگ برتر شدند. دراماتیک ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر تا به امروز. اصلا اردیبهشت ماه را باید ماه دوئل های قهرمانی پرسپولیس و سپاهان نامید.چرا که اردیبهشت ماه سال 92 و در روز خداحافظی علی کریمی، سپاهانی ها یکی از تلخ ترین روزهای طرفداران پرسپولیس را رقم زدند و پیروز به شکست دادن این تیم شدند.این بار هم در اردیبهشت ماه سرنوشت طوری گره خورده که ممکن است قهرمان را از دل بازی دو تیم و البته بازی روز آدینه معین کند. درست است هفته های زیادی به جامانده اما فوتبالی ها و همه آنهایی که خوب کارشناسی می نمایند می دانند که این بازی ها 6 امتیازی است و در شرایط حساس قهرمان را معین خواهد نمود.پرسپولیس - سپاهان و یک الکلاسیکوی دیگر در فوتبال ایران. راستی به نظر شما کدام تیم برنده خواهد شد؟ شاگردان محرم نویدکیا با آن آمادگی بالا یا شاگردان یحیی گل محمدی با انگیزه هایی متفاوت؟ امشب خیلی چیزها در نبرد تهران - اصفهان تعیین خواهد شد. ابتدا از ساعت 20 و 25 دقیقه سپاهان - پرسپولیس و پشت بند آن از ساعت 22 و 15 دقیقه استقلال - ذوب آهن.

آرامش عجیب نویدکیا

بازی سپاهان و پرسپولیس یکی از فینال های داغ لیگ برتر است. تیم های اول و دوم جدول به مصاف هم می فرایند و حساسیت بازی بیش از اندازه زیاد است. قطعا خیلی ها برای این مسابقه استرس دارند ولی محرم نویدکیا آرام تر از هر زمان دیگری به نظر می رسد.

او یک فرمول تعیین در کارش دارد. این که برای بردن دست به هر کاری نمی زند. شاید یکی از ویژگی های خدادادی محرم که در فوتبال به خوبی به کارش می آید، همین خیال آسوده و دوری از استرس است. محرم در دوران طلایی فوتبالش هم وقتی رباط صلیبی پاره کرد در پاسخ به احساسات طرفدارانش و همینطور خبرنگارانی که بیش از حد نگرانش بودند، گفت: مصدومیت است دیگر. خدا خواسته. زود برمی گردم. این چیزها در فوتبال طبیعی است.

همان روزها خیلی ها فکر می کردند یکی از استعدادهای ناب فوتبال ایران از دست رفته است. شاید همان مصدومیت های متوالی باعث شد تا محرم به روزهای سخت فوتبال عادت کند و امروز در آستانه بازی با پرسپولیس هم هیچ استرسی نداشته باشد. محرم به هیچ وجه بازیکنانش را تحت فشار نمی گذارد و همواره یک خواسته روشن از آنها دارد؛ به زمین بروید، نهایت کوشش تان را کنید و از فوتبال لذت ببرد. وقتی اخیرا یکی از نزدیکان محرم به او گفت که چرا با بقیه مربیان فرق می نماید و هیچ استرسی ندارد، گفت: استرس چرا؟ فوتبال یک سرش باخت است یک سرش برد. نهایتش این است می خواهید ببازید و یک روز شما را برکنار نمایند؟ من این را می دانم. نمی خواهم خودم را اذیت کنم. کوششم را می کنم ولی قرار نیست با استرس و فشار من تیم برنده شود.

محرومان و مصدومان

محمد نژادمهدی مدافع میانی سپاهان به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی با نساجی غایب قطعی طلایی پوشان در این مسابقه خواهد بود. محمدرضا خلعتبری هم در تمرینات با مصدومیت از ناحیه زانو روبه رو شده و پزشکان پس از آنالیز عکس MRI او ، در رابطه با حضور یا عدم حضورش تصمیم خواهند گرفت. شایان مصلح دیگر غایب تیم محرم نویدکیا در این مسابقه امشب است. شایان چند روز پیش با علائم مشکوک به کرونا در خانه قرنطینه شد و به زودی تست خواهد داد تا تعیین شود شرایط او چطور خواهد بود. پرسپولیسی ها اما در این مسابقه محرومی ندارند ولی هنوز شرایط سیدجلال حسینی برای حضور در این مسابقه کاملا تعیین نیست و دو هافبک دیگر سرخپوشان یعنی احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا به تازگی با رهایی از بند مصدومیت به تمرینات اضافه شده اند، اما معلوم نیست در فهرست اصلی یحیی گل محمدی باشند. هرچند کادر پزشکی پرسپولیس به یحیی اعلام نموده تمام کوشش خود را برای رساندن احمد و کمال به این ملاقات خواهد نمود، ولی به طور حتم یحیی نگران آمادگی این دو بازیکن برای یکی از مهم ترین بازی های فصل پرسپولیس خواهد بود.

مازیار فیروزی - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1830

به "شب تب دار فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب تب دار فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید