وبینار آموزشی داوران کشتی کشورمان برگزار گردید

به گزارش دیتاپد و به نقل از فدراسیون کشتی، کمیسیون پزشکی و مبارزه با دوپینگ پروژه مشترکی را با کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی به تعامل رسانده تا آسیب های این رشته ورزشی را با یاری داوران به حداقل ممکن برسانند.

وبینار آموزشی داوران کشتی کشورمان برگزار گردید

دکتر شادگان در این وبینار گفت: در جهان تصور بر این است که ورزش کشتی یک رشته پر آسیب به حساب می آید اما با تحقیقی که بنده به اتفاق دکتر توکل انجام دادیم طبق آمار المپیک های آتن، پکن، لندن و ریو معین شد که ورزش کشتی کم آسیب ترین رشته ورزشی در بین رشته های ورزشی از جمله فوتبال، واترپلو، بوکس، هندبال، بدمینتون، جودو و خیلی از رشته های ورزشی دیگر در المپیک می باشد و این آسیب ها در مسابقات ملی، بین المللی و جهانی نیز کمتر هم می گردد، لذا ما باید کوشش کنیم و به خانواده ها اطلاع رسانی کنیم این ورزش بسیار مفید و کم آسیب می باشد تا خانواده ها جرات پیدا نمایند و فرزندان خود را به این ورزش سوق بدهند.

وی ادامه داد: داوران نقش بسیار مهمی در این خصوص دارند ما برای داوران ممتاز و سطح بالا در جهان کار می کنیم تا در حین مسابقات آسیب های وارده را شناسایی و از بروز آن جلوگیری نمایند.

شادگان با اشاره به این که آسیب هایی که روی تشک اتفاق می افتد دو نوع 1- ضربه ها و خطاهای ناگهانی که هیچ کاری از دست داور بر نمی آید و 2- حرکاتی که ناگهانی نیست و طول می کشد و ادامه دار است تا کشتی گیر مصدوم گردد گفت: در رابطه با بخش دوم داور می تواند نقش کلیدی داشته باشد و با مدیریت کردن مسابقه و دمیدن در سوت خود جلوی آسیب را بگیرد و خاطی را جریمه کند. یک داور خوب می بایست از خطاهای ادمه دار و اجرای فن جهت مخالف مفاصل جلوگیری کند تا کشتی گیر مصدوم نگردد.

در ادامه با نمایش فیلم هایی که کشتی گیران دچار مصدومیت می شدند، از جمله مقابله با حرکات وحشیانه مثل گاز دریافت، پانچ کردن، سیلی زدن، ضربه زدن با دست و سر، پیچاندن انگشتان و کلا کشتی منفی دریافت، عملکرد صحیح و نادرست داوران مورد ارزیابی گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1228

به "وبینار آموزشی داوران کشتی کشورمان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وبینار آموزشی داوران کشتی کشورمان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید