نامه گلایه آمیز ظریف به حسن روحانی از بیژن زنگنه

به گزارش دیتاپد، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نامه گلایه آمیز ظریف به روحانی را در مورد عملکرد زنگنه در پرونده گاز ترکمنستان تشریح کرد.

نامه گلایه آمیز ظریف به حسن روحانی از بیژن زنگنه

به گزارش خبرنگاران، هادی بیگی نژاد در مورد جلسه تعدادی از کنندگان با ظریف وزیر امور خارجه دولت دوازدهم در مورد روابط ایران و ترکمنستان گفت: این جلسه در محل وزارت امور خارجه با ظریف برگزار گشت. وزیر امورخارجه در این جلسه از رفتار و تصمیمات زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم در قبال روابط ایران و ترکمنستان گله کرد.

کننده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ظریف در نامه ای به روحانی از عملکرد وزارت نفت و زنگنه در مورد پرونده روابط ایران و ترکمنستان گلایه کرده بود در این نامه تاکید شده بود که وزارت امور خارجه مشتری برای گاز ایران معرفی می کند و آقای زنگنه دست رد به سینه مشتریان گازی را میزند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای سفارت ایران در ترکمنستان در جلسه گفتند که ترکمن ها تهاتر کالا یا جاده سازی ایران در ترکمنستان را به جای بدهی ایران پذیرفتند اما آقای زنگنه اجازه نداد هیچکدام از این راهکارها به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه و مسئولان وزارت خارجه در ترکمنستان نسبت به عملکرد وزارت نفت در این موضوع گلایه داشتند و وزارت نفت را در ماجرای گاز ترکمنستان مقصر می دانستند.

بیگی نژاد تاکید کرد: رفتار آقای زنگنه به هیئت حاکم ترکمنستان به شدت برخورده بود لذا علیرغم تلاش وزارت امور خارجه به هیچ عنوان راضی به حل و فصل این پرونده نشدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه کمیسیون انرژی با زنگنه در این خصوص گفت: زنگنه در جلسه ای گفت ترکمن ها سر بزنگاه گاز را قطع کرده و یا گران می کنند، ما خیلی ناراحت هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2411

به "نامه گلایه آمیز ظریف به حسن روحانی از بیژن زنگنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه گلایه آمیز ظریف به حسن روحانی از بیژن زنگنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید