لغو حضور تیم کشتی آزاد در جام مدوید به دلیل عدم تأمین منابع ارزی

به گزارش دیتاپد، حضور تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در جام مدوید در کشور بلاروس با توجه به عدم امکان تأمین هزینه های ارزی منتفی شد.

لغو حضور تیم کشتی آزاد در جام مدوید به دلیل عدم تأمین منابع ارزی

به گزارش دیتاپد و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، با توجه به اینکه برای اعزام هر یک از تیم های منتخب و یا ملی کشتی ایران به مسابقات بین المللی در بودجه مصوب فدراسیون، اعتبار مشخصی پیش بینی گردیده است، متاسفانه افزایش چند برابری نرخ ارز، عدم تخصیص ارز مبادله ای از سوی بانک مرکزی به فدراسیون ها و هزینه های چند برابری خرید بلیت، فدراسیون کشتی را به ناچار و برخلاف برنامه ها و مصلحت های فنی مجبور به اتخاذ سیاست انقباضی جدیدی نموده است.

بر این اساس، به منظور تامین منابع مالی هریک از اعزام های اصلی به مسابقات دنیای، ضرورت دارد چند اعزام تدارکاتی و یا بعضا برخی از از اعزام های اصلی دیگر نیز منتفی گردد. از اینرو اعزام تیم منتخب کشتی آزاد ایران به مسابقات بین المللی جام مدوید که به عنوان آخرین مسابقه تدارکاتی و ارزیابی برای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران پیش از حضور در مسابقات دنیای مجارستان از سوی شورای فنی کشتی آزاد در نظر گرفته گردیده بود، منتفی شد.

با توجه به شرایط بوجود آمده، نفرات مدنظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت های پیش رو، بر اساس عملکرد فنی کشتی گیران در طول تمرینات، کارنامه خارجی ایشان و توان روانی و قدرت جنگندگی آن ها در مسابقه با نفرات شاخص دنیا در وزن خود، و در مجموع میزان بهره مندی از کلاس دنیای مورد ارزیابی کادر فنی و شورای فنی قرار می گیرند.

همچنین برای آماده سازی نفرات جوان و یا با تجربه ای که احتیاج به حضور در میدان تدارکاتی دارند، به ناچار از طریق تدابیر کادر فنی در شرایط مشابه مسابقه ای درون اردویی و یا حضور در سایر مسابقات داخلی - ملی موجود، در محدوده زمانی باقی مانده تا مسابقات دنیای استفاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 38

به "لغو حضور تیم کشتی آزاد در جام مدوید به دلیل عدم تأمین منابع ارزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو حضور تیم کشتی آزاد در جام مدوید به دلیل عدم تأمین منابع ارزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید