فرانسه: ایران و آمریکا یک ماه برای مذاکره فرصت دارند

به گزارش دیتاپد، ایرنا نوشت: شبکه تلویزیونیفرانس 24 فرانسه به نقل از وزیرخارجه این کشور اعلام نمود که با توجه به شرایط متشنج خاورمیانه، ایران و آمریکا فقط یک ماه برای مذاکره جهت برطرف اختلافات فرصت دارند.

فرانسه: ایران و آمریکا یک ماه برای مذاکره فرصت دارند

بنابر این گزارش، ژان ایو لودریان، روز پنجشنبه هشدار دارد تا قبل از اینکه ایران فعالیت های هسته ای خود را تشدید کند، واشنگتن و تهران تنها یک ماه فرصت داشتند با هم برای کاهش تنش ها در خاور میانه مذاکره نمایند.

فرانس 24 با اشاره به کوشش رئیس جمهوری فرانسه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا نوشت: امانوئل مکرون ابتکار عمل به خرج داد تا بعد از خروج آمریکا از توافق جامع قدرت های هسته ای دنیا با ایران (برجام) و از سرگیری تحریم های مالی علیه این کشور، با ارائه پیشنهادهایی برای میانجیگری بین ایران و آمریکا ، خطر افزایش تنش و جنگ در خاور میانه را کاهش دهد.

وزیرخارجه فرانسه درجمع قانون گذاران فرانسه گفت:اگرچه ابتکار مکرون برای میانجیگری تاکنون نتیجه نبخشیده است اماباتوجه به اینکه ایران اعلام نموده تااوایل نوامبراقدامات جدیدی را برای کاهش تعهدات توافق وین انجام خواهد داد، از اینرو این دو کشور فرصت چندانی برای توقف روند افزایش تنش ها در منطقه ندارند.

براساس این گزارش، لودریان در عین حال رئیس جمهوری آمریکا را نیز به کارشکنی در کوشش برای گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهوری ایران متهم کرد و گفت: با وجود اینکه ترامپ خودش خواهان برقراری این ارتباط تلفنی بود، اما چند ساعت قبل از برقراری این تماس در حاشیه اجلاس مجمع عمومی علنا اعلام نموده بود تحریم ها علیه ایران را تشدید می نماید.

به همین دلیل هم بود که رئیس جمهوری ایران به رغم اعلام آمادگی قبلی اش برای ورد به یک مذاکره سودمند با واشنگتن، تاکید نمود که تنها در صورتی با همتای آمریکایی خود مذاکره می نماید که او با لغو تحریم ها علیه ایران موافقت کند.

به همین دلیل وزیر خارجه فرانسه گفت: با توجه به فرصت کم تا اوایل نوامبر برای تصمیم گیری جدید ایران، چنانچه این دو کشور طی این یک ماه نتوانند برای حل اختلافات خود مذاکره نمایند، با توجه به معادلات منطقه ای پیش بینی می گردد منطقه با خطر تنش جدید رو به رو باشد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 449

به "فرانسه: ایران و آمریکا یک ماه برای مذاکره فرصت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: ایران و آمریکا یک ماه برای مذاکره فرصت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید