خبرنگاران ادعای ترامپ در خصوص ایران در صورت پیروزی در انتخابات

به گزارش دیتاپد، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا ادعا کرد در صورتی که در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز گردد، ایران ظرف یک ماه حاضر به توافق جدید با واشنگتن می گردد.

خبرنگاران ادعای ترامپ در خصوص ایران در صورت پیروزی در انتخابات

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سه شنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید ضمن ابراز ناراحتی از چین به دلیل اقداماتی که انجام داده، به فشارهایی که دولتش علیه بعضی کشورها از جمله ایران می آورد اشاره نمود.

ترامپ مدعی شد: اگر ما در انتخابات پیروز شویم، پس از سرانجام انتخابات، ظرف یک ماه ایران با ما به توافق می رسد. اما بزرگترین رویای آن ها در دنیا این است که جو بایدن پیروز گردد، چراکه [در آن صورت] آن ها صاحب این کشور (آمریکا) می گردد. چین... کره شاقتصادی صاحب این کشور می شوند.

رییس جمهوری آمریکا ضمن تاکید دوباره بر این ادعای خود که در صورت پیروزی در انتخابات، ایران ظرف یک ماه با واشنگتن به توافق می رود، گفت اما معلوم نیست که بخواهیم با چین توافق داشته باشیم. صادقانه بگویم.

ترامپ در هفته های و روزهای اخیر اظهارات مشابهی درباره توافق با ایران داشته که با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، حاکی از شکست سیاست های کاخ سفید در قبال ایران و فشار افکار عمومی آمریکا برای توافق با تهران است.

او دو روز پیش نیز در یک جمع خصوصی با طرفداران و تامین کنندگان اقتصادی ستاد انتخاباتی اش مدعی شد که اگر در انتخابات پیروز گردد، طی چهار هفته با ایران به توافق می رسد. این در حالی است که توافق با ایران وجود داشت و دولت ترامپ بود که بدون وجاهت حقوقی و به رغم قطعنامه 2231 سازمان ملل از آن خارج شد.

هفته گذشته نیز ترامپ در جمع خبرنگاران با این ادعا که ایران برای توافق با آمریکا دست وپا می زند، گفت که در صورتی که او پیروز انتخابات آبان ماه باشد، به سرعت با تهران و دیگر کشورها از جمله چین و کره شاقتصادی به توافق خواهد رسید.

ادعاهای ترامپ در حالی است که دولت او همه کوشش خود را برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران که لغو آن در مهرماه یکی از مهمترین بندهای برجام است، به کار گرفته و بدون توجه به هشدارها همه کشورها را ترغیب به تمدید این تحریم ها می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1312

به "خبرنگاران ادعای ترامپ در خصوص ایران در صورت پیروزی در انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادعای ترامپ در خصوص ایران در صورت پیروزی در انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید