روسیه از گردشگری فضایی چشم پوشی می نماید؟

به گزارش دیتاپد، سفر توریستی به فضا، تجارتی رو به گسترش محسوب می گردد که با توجه به پیشرفت موشک های چندبار مصرف، باید تا چند سال آینده انتظار عملی شدن آن را داشت.

روسیه از گردشگری فضایی چشم پوشی می نماید؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

مدیریت شرکت خصوصی روسی کاسموکورس که قصد داشت یک مجموعه موشک های توریستی برای گردشگری فضایی در منطقه نیژنی نووگورود این کشور ایجاد کند، تصمیم به تعطیلی آن گرفته است.

پاول پوشکین، مدیر کل این شرکت در مصاحبه با رسانه های روسی، دلیل بسته شدن این شرکت را مسائل غیرقابل حل در هماهنگی الزامات پروژه با مقامات محلی و عدم توانایی در اخذ اسناد نظارتی لازم از وزارت دفاع برای طراحی موشک های توریستی دانست.

وی توضیح داد: این شرکت در حال انحلال است و کارکنان آن هم کاهش می یابد.

در عین حال کاسموکورس 50 طراح فناوری موشکی و فضایی به کار گرفته است و رهبری سازمان فضایی فدرال روسیه (Roscosmos) تصمیم گرفته است تیم طراحان را حفظ کند، زیرا آن ها به دنبال راهکار برای برطرف این مشکل هستند.

شرکت کاسموکورس (CosmoCourse) در سال 2014 برای توسعه موشک و فناوری فضایی و ارائه خدمات برای پرواز های توریستی تاسیس شد. این شرکت مقیم شهر اسکالکوو (Skolkovo) بود و مجوز فعالیت های فضایی را از سازمان فضایی فدرال روسیه دریافت کرد.

پروژه کاسمو کورس شامل توسعه یک موشک تک مرحله ای و یک فضاپیمای هفت نفره بود که اولین پرواز آن برای سال 2025 برنامه ریزی شده بود. گردشگران قرار بود حدود پنج دقیقه را در فضای با جاذبه صفر معلق شوند و بلیط این گردشگری فضایی تقریبا 200-250 هزار دلار تخمین زده شد.

سفر توریستی به فضا، تجارتی رو به گسترش محسوب می گردد که با توجه به پیشرفت موشک های چندبار مصرف، باید تا چند سال آینده انتظار عملی شدن آن را داشت.

در آمریکا، شرکت هایی نظیر Blue Origin و Virgin Galactic رقابت خود در شروع سفر های تفریحی فضایی را شروع نموده اند و اینچنین برداشت می شد که که شرکت کاسموکورس روس رقیبی برای آن ها باشد.

منبع: فرادید
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1723

به "روسیه از گردشگری فضایی چشم پوشی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از گردشگری فضایی چشم پوشی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید