دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با بشار الاسد

به گزارش دیتاپد، رئیس جمهور سوریه و دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با اشاره به اهمیت برگزاری کنفرانس بازگشت آوارگان و پناهندگان در دمشق، از برخورد دوگانه کشور های غربی درباره مسائل انسانی سوریه و مانع تراشی بر سر راه برگزاری این کنفرانس انتقاد کردند.

دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با بشار الاسد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی که در راس هیاتی به منظور رایزنی با مقامات سوریه و همچنین مشارکت در کنفرانس بین المللی درباره بازگشت آوارگان در دمشق، به سر می برد، با بشار الاسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد و مصاحبه کرد.

در این دیدار، طرفین ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری کنفرانس بازگشت آوارگان و پناهندگان در دمشق، برخورد دوگانه کشور های غربی درباره مسائل انسانی سوریه و مانع تراشی آن ها در زمینه برگزاری این کنفرانس را مورد انتقاد قرار دادند.

بشار الاسد در این دیدار با اشاره به حمایت های ایران از مردم و دولت سوریه، تاکید کرد: این کنفرانس می تواند مبنای خوبی برای تدوام تلاش های انساندوستانه و شروع بازسازی و بازگشت امنیت و رفاه برای مردم کشورش باشد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز این کنفرانس را شروع مناسبی برای کاهش آلام آوارگان سوری، اعتمادسازی و بر قراری صلح و امنیت در سوریه خواند و با اشاره به اهمیت حل و فصل بحران سوریه از طریق سیاسی، بر ادامه فعالیت های کمیته قانون اساسی سوریه تاکید و شرح داد که این امر می تواند نقش مثبتی در برقراری صلح و ثبات در این کشور، ایفا کند.

به گزارش فارس، خاجی دیروز (دوشنبه) نیز با فیصل المقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه دیدار و مصاحبه کرده بود. دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران و قائم مقام وزیر خارجه سوریه ضمن تأکید بر بازگشت آوارگان سوری به کشورشان، از ادامه فعالیت های کمیته قانون اساسی و تحکیم صلح و ثبات در این کشور حمایت کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1460

به "دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با بشار الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با بشار الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید