در ملاقات عبدالملکی با وزیر محنت تاجیکستان تاکید شد: تبادل نیروی کار ماهر و متخصص بین دو کشور

به گزارش دیتاپد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه رئیس جمهوری به تاجیکستان سفر نموده است با شیرین امان زاده، وزیر محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان ملاقات و مصاحبه کرد.

در ملاقات عبدالملکی با وزیر محنت تاجیکستان تاکید شد: تبادل نیروی کار ماهر و متخصص بین دو کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در این ملاقات گفت: خوشبختانه کارگروه مشترک دو وزارتخانه در بهمن ماه سال 99 برگزار شده و یادداشت تفاهم همکاری مشترک را نهایی نموده است که این سند آغازی برای همکاری های گسترده دوجانبه است.

وی با بیان اینکه برنامه اقدام مشترک می تواند نقشه راه همکاری های دو کشور در حوزه های مورد علاقه طرفین باشد، خاطر نشان کرد: باید برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور در حوزه وظایف دو وزارتخانه گام های عملی برداشته گردد و بر این اساس، پیشنهاد می کنم کارگروه مشترک در یک بازه زمانی3 ماهه، برنامه اقدام یادداشت تفاهم همکاری را تدوین و نهایی کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وزیر محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان دعوت کرد تا با سفر به تهران، برنامه اقدام مشترک امضاء گردد.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ادغام سه وزارتخانه تشکیل شده و حوزه وظایف بسیار گسترده ای دارد، تاکید نمود: آمادگی کامل داریم در تمامی حوزه ها با تاجیکستان همکاری کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: اطمینان دارم می توانیم از ظرفیت های موجود دو وزارتخانه برای ارتقای سطح تعاملات و روابط دو کشور بهره بگیریم و در بسیاری از زمینه ها از جمله حوزه های روابط کار، تبادل نیروی کار و آموزش فنی و حرفه ای کار های مشترک انجام دهیم.

عبدالملکی گفت: از رایزنی و همکاری در سازمان بین المللی کار و بعلاوه تبادل تجربیات و توسعه همکاری ها در زمینه بازرسی، حفاظت فنی، بهداشت کار، اشتغال و کارآفرینی استقبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم در شرایط شیوع ویروس کرونا ملت و دولت تاجیکستان توانسته باشد آثار این پدیده را کنترل نمایند گفت: از تبادل تجربیات بین دو وزارتخانه در رابطه با کاهش اثرات کرونا بر فضای کسب و کار و نیروی کار استقبال می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تبادل نیروی کار ماهر و متخصص بین دو کشور را یکی از زمینه های همکاری خواند و تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران، دارای نیروی انسانی ماهر و متخصص در همه حوزه هاست، آمادگی داریم پیش نویس موافقت نامه تبادل نیروی کار ماهر و متخصص بین دو کشور را برای شما ارسال کنیم.

وی گفت: پیشنهاد می کنم این موضوع هم در دستور کار کارگروه مشترک قرار بگیرد تا دو کشور همسایه بتوانند احتیاج های واقعی بازار کار خود را با استفاده از نیروی کار ماهر و متخصص رفع نمایند.

به گفته عبدالملکی، امضای این سند می تواند در تنظیم سیاست های بازار کار، اشتغال قانونی نیروی کار در دو کشور و حمایت های اجتماعی از آنان بسیار موثر باشد.

وزیر محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان: تفاهم نامه همکاری موجب تقویت مناسبات دو کشور در زمینه های روابط کار می گردد

شیرین امان زاده در این ملاقات با تبریک انتصاب دکتر عبدالملکی به اسم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فرهنگ و زبان مشترک دو کشور اشاره نمود و گفت: این موارد باعث می گردد میان دو کشور همکاری های راهبردی وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: اساس این ملاقات، تبادل افکار و اندیشه در حوزه های روابط کار، آموزش های فنی و حرفه ای، ایجاد کسب و کار و اشتغال آفرینی است.

امان زاده به یادداشت تفاهم همکاری هم اشاره نمود و اضافه کرد: امضای این یادداشت تفاهم، موجب تحکیم و توسعه مناسبات دو کشور در زمینه های روابط کار می گردد.

وزیر محنت تاجیکستان بر ضرورت تهیه نقشه عمل برای اجرای سند همکاری بین دو وزارتخانه تاکید و از تشکیل کمیته مشترک بین دو وزارتخانه استقبال کرد و گفت: نشست های این کمیته می تواند به صورت مجازی و منظم برگزار گردد.

امان زاده، بعلاوه آمادگی خود را برای همکاری در زمینه های مورد تفاهم اعلام و تاکید نمود: علاقمند هستیم در زمینه روابط کار، نظارت و ایمنی و سیاست های بازار کار از تجربیات جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم.

وی به کشور های استفاده نماینده از نیروی کار تاجیکستان اشاره و علاقه مندی خود را برای همکاری در این زمینه بیان کرد.

وزیر محنت تاجیکستان به برگزاری نشست ها و همایش های مشترک به صورت تخصصی در حوزه های مورد توافق دو طرف اشاره و علاقه مندی خود را به منظور توسعه همکاری در زمینه های آموزش های فنی و حرفه ای، مشاغل و صنایع روستایی بیان کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1951

به "در ملاقات عبدالملکی با وزیر محنت تاجیکستان تاکید شد: تبادل نیروی کار ماهر و متخصص بین دو کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ملاقات عبدالملکی با وزیر محنت تاجیکستان تاکید شد: تبادل نیروی کار ماهر و متخصص بین دو کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید