دو سوم مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به گلستان مختص گرگان است

به گزارش دیتاپد، به گزارش خبرنگاران، بهمن طیبی شامگاه شنبه، در صد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: در سنوات اخیر مدال های فراملی گلستان 100 درصد افزایش پیدا نموده و برای آن ها زحمت زیادی کشیده شده است.

دو سوم مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به گلستان مختص گرگان است

وی با بیان این که مدال های ملی و کشوری ما در طول سال های گذشته 80 درصد افزایش داشته است، اضافه نمود: در مسابقه آسیایی جاکارتا 34 ورزشکار و مربی اعزامی به مسابقات داشتیم که از این نظر جزو چهار استان اول کشور هستیم.

طیبی ادامه داد: در طول سال های گذشته در حوزه جوانان و در توسعه منابع انسانی جزو استان های اول کشور و در ارزیابی کلی استان های همواره جز هشت استان برتر کشور بودیم.

وی با بیان این که المپیادهای ورزشی مختلفی را سطح استان راه اندازی نموده ایم، گفت: هر ساله جام روستا قهرمان را برای توسعه ورزش در روستاها با حضور 300 روستا برگزار می کنیم و هزار و 500 تیم ورزشی شرکت می نمایند که حدود 20 الی 30 هزار ورزشکار را در برمی گیرد.

وی اضافه نمود: گرگان بخش قابل توجهی از ورزش استان را به خود اختصاص داده است و در حوزه قهرمانی و همگانی 23 هزار ورزشکار از 63 هزار ورزشکار به این شهرستان تعلق دارد.

اماکن تخصصی ورزشی گلستان در گرگان مستقر است

مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان گفت: در حوزه زیرساختی اگرچه سرانه ورزشی گرگان از میانگین استان پایین تر است اما اماکن ورزشی تخصصی در گرگان مستقر است.

وی بیان نمود: هفت سالن ورزشی را در دهه فجر در گرگان افتتاح خواهیم کرد.

طیبی اظهار کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور، از 133 میلیارد تومانی که برای پروژه های ورزشی مصوب شده 85 میلیارد تومان آن مخصوص گرگان است.

وی اضافه نمود: سالن 6 هزار نفره کریم آباد شروع به کار خواهد نمود و در دو سال آینده به بهر برداری می رسد. پروژه 20 میلیارد تومانی خانه تخصصی ژیمناستیک و پنج میلیارد تومان برای پیگیری پروژه های نیمه تمام مصوب شده است.

طیبی توضیح داد: در مجموع دو سوم مصوبات سفر ریاست جمهور در حوزه ورزش به گرگان اختصاص داده شده است.

وی ضمن تقدیر از شهردار گرگان برای پیاده راه سازی جنگل النگدره گفت: آمار تاریکی در مورد سرانه های وجود دارد اما در سنوات اخیر تعیین شده که توسعه سرانه و فضاهای ورزشی بدون فرهنگ سازی ره به جایی نخواهد برد اما این اقدام شهرداری باعث استقبال مردم شده است.

طیبی ادامه داد: در جهان ورزش همگانی رو به توسعه است و باید در این زمینه برای مردم انگیزه ایجاد کرد تا در این فضاها حضور یابند.

وی با اشاره به اضافه نمودن تعصب محله ای به محلات که سبب افزایش استقبال مردم از ورزش همگانی می گردد، درخصوص تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: اختصاص بودجه قابل توجه کار بی نظیری بود که رخ داد.

طیبی با بیان این که موضوع بسکتبال گرگان صرفاً موضوع ورزشی نیست، یادآور شد: موضوعات فرهنگی و اجتماعی و غیره با این تیم عجین شده است.

وی تأکید کرد: بحث درباره این تیم مهم است ولی باید قبل از بسته شدن تیم و شروع فصل آن را جدی گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان اظهار کرد: حلقه مفقوده ای بین رده سنی جوانان و بزرگسالان وجود دارد که باید آسیب شناسی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 138

به "دو سوم مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به گلستان مختص گرگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو سوم مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به گلستان مختص گرگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید