خطر ابتلا به مسائل حافظه در کمین دارندگان این گروه خونی

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران- بیماری آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است. مسائل حافظه یکی از علائم شایع بیماری تخریب عصبی است.

خطر ابتلا به مسائل حافظه در کمین دارندگان این گروه خونی

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، دکتر گاد مارشال دستیار دانشکده پزشکی هاروارد می گوید: اگر کاهش حافظه یا تفکری دارید که بر توانایی شما برای انجام هر یک از برنامه های روزمره تاثیر می گذارد از پزشک خود بخواهید غربالگری را انجام دهد تا شما را از نظر آلزایمر و شرایط مرتبط ارزیابی کند.

چه چیزی باعث مسائل حافظه می شود؟

در حالی که از دست دادن حافظه اغلب با زوال عقل همراه است دلایل دیگری می تواند وجود داشته باشد. در نتیجه، همه موارد از دست دادن حافظه نباید شما را در مورد بیماری آلزایمر نگران سازد. دلایل زیادی برای از دست دادن حافظه وجود دارد و بیش تر آن موارد را می توانید درمان کنید.

افسردگی ممکن است باعث از دست دادن حافظه شود

افرادی که با افسردگی یا اضطراب سر و کار دارند ممکن است به خاطر آوردن خاطرات، رویداد ها یا حقایق خاص برای شان سخت تر باشد. هم زوال عقل و هم افسردگی ممکن است منجر به کاهش ماده خاکستری در مغز شوند. ماده خاکستری مسئول حافظه و احساسات است.

دیابت و از دست دادن حافظه

مطالعات نشان می دهند دیابت طولانی مدت می تواند باعث مسائل مغزی و زوال شناختی شود. انجمن آلزایمر می گوید: همبستگی قوی بین بیماری آلزایمر و سطح قند خون بالا وجود دارد. یک مطالعه نشان داد افرادی که سطح قند خون بالایی دارند مانند افرادی که با دیابت نوع 2 مرتبط هستند افزایش چشمگیری در پروتئین بتا آمیلوئید یکی از علائم بیماری آلزایمر داشتند.

کووید -19 و از دست دادن حافظه

افرادی که با اثرات کووید طولانی دست و پنجه نرم می کنند ممکن است مسائل قابل توجهی در توجه، حافظه و عملکرد اجرایی داشته باشند. این یافته ها پرسش های مهمی را در مورد چگونگی تاثیر عفونت کووید -19 بر شناخت ایجاد می کند.

این گروه خونی با زوال عقل مرتبط است

پژوهش ها نشان می دهند افرادی که گروه خونی AB دارند بیش از 80 درصد بیش تر در معرض مسائل حافظه مرتبط با زوال عقل هستند. چندین پژوهش نشان داده اند که عواملی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت خطر ابتلا به اختلالات شناختی و زوال عقل را افزایش می دهند. کالج پزشکی دانشگاه ورمانت در برلینگتون به این نتیجه رسیده که گروه خونی هم چنین با سایر بیماری های عروقی مانند سکته مغزی مرتبط است؛ بنابراین یافته ها ارتباط بین مسائل عروقی و سلامت مغز چشمگیر است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2241

به "خطر ابتلا به مسائل حافظه در کمین دارندگان این گروه خونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر ابتلا به مسائل حافظه در کمین دارندگان این گروه خونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید