خانه هوشنگ مرادی کرمانی، قصه خانه می گردد

به گزارش دیتاپد، تهران (پانا) - شهردار منطقه 12 شهرداری از تبدیل خانه هوشنگ مرادی کرمانی، خالق قصه های مجید به قصه خانه اطلاع داد.

خانه هوشنگ مرادی کرمانی، قصه خانه می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه در خلال بازدید از خانه قدیمی هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان، واقع در یکی از کوچه های خیابان شهید جاویدی (گذر میرزامحمود وزیر سابق)، از بازسازی این خانه و تبدیل آن به قصه خانه کودک اطلاع داد.

سعادتی در این بازدید، پس از تقدیر از آثار این نویسنده و آرزوی عمر باعزت برای ایشان گفت: استاد کرمانی که صاحب آثار، قصه ها و هنرمندی هایی در حوزه کودک و نوجوان مانند مهمان مامان و قصه های مجید است با آثار ارزنده خود، دوره کودکی و نوجوانی خیلی از ما را شکل داده و ان شاءالله با اقدامی که اجرا شده، خانه قصه و داستان کودک تهران را در این مکان راه اندازی خواهیم کرد.

او ضمن اعلام این مطلب که سنگفرش کوچه و لایه برداری دیوارها از اولین اقدامات در این باره خواهد بود، از احتمال تملک یکی از خانه های مجاور این ملک اطلاع داد و گفت: معمولاً خود فضای خانه های بزرگان، به خانه موزه تبدیل می گردد و برای برنامه ها و اقدامات اجرایی، فضایی در مجاورت آنها در نظر گرفته می گردد که اگر امکانش فراهم گردد، با تملک یکی از خانه های مجاور در تکمیل این فضا اقدام خواهیم کرد.

شهردار منطقه 12، با بیان این نکته که اکنون در حال اجرا کارهای محتوایی این اقدام هستیم، ادامه داد: این مکان نیازمند یک طراحی مفهومی و یک طراحی کامل لوکشین است که در خصوص آن با بنیاد فارابی هم صحبت هایی داشته ایم.

هوشنگ مرادی کرمانی نیز طی گفت وگوی تلفنی در این باره، از انجام این اقدام ابراز رضایت کرد و گفت: پیشنهاد بازسازی و انجام کار فرهنگی در این خانه در واقع پیشنهاد دکتر حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه و یاران ایشان بوده و با پیگیری های ایشان بناست این اقدام صورت گیرد.

او بر استفاده از عبارت قصه خانه به جای خانه داستان برای این خانه تأکید کرد و ادامه داد: به نوعی با یک تغییر کوچک، کار جدیدی در نام گذاری نموده ایم؛ چراکه اگر به آن خانه قصه یا خانه داستان بگوییم، ازآنجاکه در فضاهای مشابه نظیر خانه هنرمندان، خانه تئاتر و... زیاد به کار رفته، جذابیت نخواهد داشت؛ اگرچه در پرانتز قطعاً به خانه مرادی کرمانی اشاره خواهد شد.

خالق قصه های مجید درباره اینکه دوست دارد در این خانه چه برنامه هایی به اجرا درآید، اعلام کرد: به هرحال شهرداری هر برنامه ای برای این خانه داشته باشد، من هم می پذیرم، ولی خود من دوست دارم اینجا فضایی باشد که بچه ها و خانواده ها جمع شوند، قصه بگویند، قصه بشنوند و کسانی را دعوت نمایند که در آنجا داستان نویسی آموزش دهند و کارهایی از این دست صورت گیرد.

به گفته این نویسنده، او در سال های 1356 تا 1372 در این خانه زندگی نموده و سه فرزندش در همین خانه به جهان آمده اند و بسیاری قصه هایش مانند قصه های مجید در همین خانه به تحریر درآمده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1424

به "خانه هوشنگ مرادی کرمانی، قصه خانه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه هوشنگ مرادی کرمانی، قصه خانه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید