توزیع عادلانه خدمات میان شهروندان، متناسب با احتیاج منطقه ها هدف اصلی معاونت خدمات شهری

به گزارش دیتاپد، معاون شهردار تهران با انتقاد نسبت به متناسب نبودن ارایه خدمات شهری به شهروندان گفت: هدف اصلی ما، توزیع عادلانه خدمات متناسب با احتیاج منطقه است.

توزیع عادلانه خدمات میان شهروندان، متناسب با احتیاج منطقه ها هدف اصلی معاونت خدمات شهری

به گزارش خبرنگاران، جلال بهرامی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران یکی از مهم ترین مسایل مرکز در حوزه خدمات شهری را متناسب نبودن سرانه خدمات در شهر تهران اسم کرد و اضافه نمود: سرانه بعضی خدمات شهر در مقایسه با کلانشهر بودن تهران درست است، اما توزیع آن در سطح شهر درست نیست.

او گفت: بعضی از منطقه ها و محلات تهران بیش از استاندارد، سرانه فضای سبز دارند، در شرایطی که در مقابل، بعضی از منطقه ها و محلات سرانه خدماتی بسیار پایین و نزدیک به صفر دارند. این موضوع درباره حوزه هایی مانند فرهنگی، اجتماعی و تبلیعاتی هم صادق است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه هدف اصلی ما، توزیع عادلانه خدمات متناسب با احتیاج منطقه است، اضافه نمود: شهرداری در پی توزیع عادلانه خدمات در شهر و به تناسب احتیاج منطقه و شرایط مالی است، درواقع خدمت بیشتر باید به منطقه ها کم برخوردارتر و کسانی که عایدی پایینی دارند ارایه گردد.

او شهر تهران را کلانشهری توصیف کرد که زندگی کردن در آن به طور طبیعی سخت است و شرح داد: اگر شهروندی که در تهران زندگی می نماید به جز مسایل مرکز بودن تهران با مسایل و مسائل شهری هم روبرو باشد، زندگی بسیار مشکل می گردد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: برنامه ای در معاونت خدمات شهری و محیط زیست داریم که بعضی از آنها ادامه اقداماتی است که یا درحال انجام است و یا صورت گرفته، اما حالا در پی افزایش کیفیت و سرعت ارایه خدمات به شهروندان هستیم و در ادامه ارایه خدمات با کیفیت قصد داریم تا به شهروندان نشان دهیم، مدیریت نو شهری برای خدمت واقعی به آنان آمده است.

بهرامی بعلاوه یکی از مسائل در اداره شهر را کنار کشیدن شهروندان از مداخله در امور شهر برشمرد و شرح داد: گاهی شهروندان خود را کنار می گذارند و گاهی هم مسئولان از کار کنار می کشند که هر دو درست نیست. ما همراه شهروندان هستیم و از مردم درخواست داریم که همراه ما در اداره شهر باشند چرا که ما مدیران پست نگرفتیم، بلکه آمدیم تا در این پست خدمت کنیم.

بر اساس گزارش سایت شهر، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران بعلاوه از تدوین طرح نگهداشت راهبردی شهر برای پاییز و زمستان اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1975

به "توزیع عادلانه خدمات میان شهروندان، متناسب با احتیاج منطقه ها هدف اصلی معاونت خدمات شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع عادلانه خدمات میان شهروندان، متناسب با احتیاج منطقه ها هدف اصلی معاونت خدمات شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید