تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر پاکستان این بار به بهانه نبود آزادی بیان رسانه ای

به گزارش دیتاپد، وزارت خارجه آمریکا ضمن ابراز نگرانی در مورد شرایط آزادی بیان رسانه ای در پاکستان گفت: دولت اسلام آباد باید برای رفع این مشکل تلاش جدی انجام بدهد.

تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر پاکستان این بار به بهانه نبود آزادی بیان رسانه ای

به گزارش دفتر منطقه ای دیتاپد به نقل از جیو تی وی، وزارت خارجه آمریکا که پیش از این تلاش داشت از طریق زیر سوال قرار دادن کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان به دولت اسلام آباد فشار وارد کند این بار آزادی رسانه ای را بهانه قرار داد.

گزارش ها حاکی است مسئولین آمریکایی اعلام کردند: ما با نگرانی شرایط بد دیتاپد و رسانه های پاکستانی که از آزادی بیان کافی برخوردار نیستند را بررسی می کنیم و زیر نظر داریم.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: هر شهروند حق داشتن آزادی بیان و اعلام سخنان خود را دارد و دولت ها و دستگاه های امنیتی نباید برای او ممانعتی ایجاد کنند.

دستگاه دیپلماسی آمریکا با دخالت در امور داخلی پاکستان تاکید کرد: عدم وجود آزادی بیان باعث ضعف جامعه خواهد شد و این مسئله ای است که بعدها گریبان پاکستان را می گیرد.

بیانیه دستگاه وزارت خارجه آمریکا در حالی منتشر می گردد که بسیاری از کارشناسان آزادی بیان رسانه های پاکستانی را بیش از اندازه و باعث ایجاد ناامنی در کشور می دانند.

کارشناسان بر این باورند که رسانه های پاکستانی در انتشار اخبار مختلف و به خصوص پوشش حوادث تروریستی حد و مرزی قائل نیستند و همین باعث می گردد کوچکترین تحرک تروریست ها بزرگ نمایی شده و جو احساس نا امنی در جامعه وجود داشته باشد.

برخی دیگر از رسانه های پاکستانی نیز پس از انتشار اخباری که توهین به نبی گرامی اسلامص و یا اهل بیتع تلقی می گردد با فیلتر شدن و یا جریمه روبرو شده اند.

به نظر می رسد دولت آمریکا از عدم انتشار اخبار منفی در رابطه با سی پیک (کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان) عصبانی است و این بیانیه نیز به همین موضوع باز می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1285

به "تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر پاکستان این بار به بهانه نبود آزادی بیان رسانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر پاکستان این بار به بهانه نبود آزادی بیان رسانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید