تشکیل کارگروه مشترک میراث فرهنگی و تعزیرات برای رسیدگی به شکایات حوزه گردشگری کرمان

به گزارش دیتاپد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از تشکیل کارگروه مشترک میراث فرهنگی و تعزیرات برای رسیدگی به شکایات حوزه گردشگری اطلاع داد.

تشکیل کارگروه مشترک میراث فرهنگی و تعزیرات برای رسیدگی به شکایات حوزه گردشگری کرمان

به گزارش دیتاپد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز چهارشنبه 21 شهریور 97 در جلسه مشترک مدیران ادارات کل میراث فرهنگی و تعزیرات حکومتی استان کرمان با فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری، اظهار کرد: در حال حاضر صنعت گردشگری استان کرمان بیش از گذشته نیازمند حمایت است.

او با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون نرخ اماکن اقامتی استان کرمان افزایش نداشته است، توضیح داد: این در شرایطی است که هزینه های جاری و حقوق و دستمزدها در سال 97 با افزایش روبرو بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به شناور بودن قیمت بلیت هواپیما، تاکید نمود: این مسئله سبب گردیده تا درهر لحظه قیمت بلیت های صادره متفاوت باشد و در برخی مواقع منجر به اعتراض و یا شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی به نهادهای نظارتی از قبیل تعزیرات حکومتی گردد.

فرخی با بیان اینکه برخی شکایات از تاسیسات گردشگری به سبب عدم ناآشنایی با شرایط و ضوابط موجود صورت می گیرد، اظهار کرد: بدون شک حضور کارشناسان میراث فرهنگی در جلسات رسیدگی به شکایات حوزه گردشگری می تواند بسیار مثمرثمر باشد.

او با اشاره به اینکه دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان در برگزاری تورهای داخلی و خارجی بسیار فعال هستند، اضافه کرد: مطمئنا سلایق همه مسافران با هم یکی نیست و در برخی موارد می تواند منجر به طرح شکایت از این دفاتر گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه میزان شکایات از تاسیسات گردشگری استان کرمان بسیار پایین است، اعلام کرد: این اداره کل سعی دارد با افزایش نظارت ها میزان شکایات دریافتی را به کمترین میزان ممکن برساند.

فرخی خواستار برگزاری نشست های مشترک ماهانه میان کارشناسان ادارات کل میراث فرهنگی و تعزیرات حکومتی استان کرمان شد و گفت: برپایی این قبیل نشست ها می تواند بسیار مفید و اثربخش باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 42

به "تشکیل کارگروه مشترک میراث فرهنگی و تعزیرات برای رسیدگی به شکایات حوزه گردشگری کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه مشترک میراث فرهنگی و تعزیرات برای رسیدگی به شکایات حوزه گردشگری کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید