ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق در می آورد

به گزارش دیتاپد، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که ایران در واکنش به تحریم های اتحادیه اروپا علیه مقامات و نهادهای ایرانی، گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا شامل گفتگوهای حقوق بشری و تمامی همکاری های ناشی از این گفتگوها را به حالت تعلیق در می آورد.

ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق در می آورد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اقدام روز جاری اتحادیه اروپا در قرار دادن اسامی تعدادی از مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی در فهرست تحریم های حقوق بشری اتحادیه گفت: جمهوری اسلامی ایران این اقدام را قویا محکوم کرده و آنرا بی اعتبار می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بدون شک اقداماتی از این دست از سوی مدعیان و موعظه گران دروغین حقوق بشر که با انگیزه های سیاسی، نه تنها در برابر نقض حقوق مردم ایران تحت تحریمهای ضد بشری و غیر قانونی آمریکا سکوت کرده و تنها به اظهار تاسف بسنده کردند، بلکه با آن همراهی کردند، مردود بوده و موجب بی آبرویی هرچه بیشتر سوءاستفاده کنندگان از مفاهیم والایی چون حقوق بشر است.

خطیب زاده در ادامه تاکید کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام اتحادیه اروپا، گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا شامل گفتگوهای حقوق بشری و تمامی همکاری های ناشی از این گفتگوها، بویژه در حوزه های تروریسم، مواد مخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران تحریمهای متقابل را در واکنش به اقدام اتحادیه اروپا در دست بررسی دارد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1750

به "ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق در می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق در می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید