انتقاد شدید بابک رفعتی از فیفا بابت وقت های اضافه طولانی

به گزارش دیتاپد، جام جهانی قطر تا کنون به خاطر وقت های اضافی زیاد مورد توجه بوده است. رکورد وقت اضافه در حال حاضر متعلق به ملاقات انگلیس و ایران است که در مجموع 24 دقیقه اعلام شد.

انتقاد شدید بابک رفعتی از فیفا بابت وقت های اضافه طولانی

بابک رفعتی، داور بازنشسته در آلمان به شدت از رویکرد فیفا انتقاد کرد و گفت: این روش کاملاً بی فایده است و هیچ کس این را نمی خواهد. به خصوص وقتی نتیجه 6 بر 1 است، 12 دقیقه وقت اضافه کاملاً اغراق آمیز است. پیرلوییجی کولینا نظر خودش را اعمال نموده است. البته فکر دیگری پشت این طرح به وسیله فیفا وجود دارد. اگر یک بازی طول بکشد. طولانی تر می گردد و مردم بیش تر جلوی تلویزیون می نشینند و فیفا بیش تر خودش را نشان می دهد. این یک تفکر صرفا تجاری است.

کولینا روز دوشنبه تایید کرد که آن ها می خواهند زمان مصدومیت را با دقت محاسبه نمایند و به طور کامل وقت های هدر رفته جبران گردد. داور بازی گفت ما نمی خواهیم در یک نیمه فقط 42 یا 43 دقیقه بازی فعال داشته باشیم، این قابل قبول نیست. زمان از دست رفته باید جبران گردد. در یک بازی معمولی جام جهانی قطر باید هفت، هشت، نه دقیقه وقت تلف شده را انتظار داشت.

در بازی سنگال و هلند در مجموع ده دقیقه وقت اضافه و در بازی آمریکا و ولز 13 دقیقه وقت اضافه اعلام شد.

رفعتی در ادامه گفت: بیش تر اشتباهات داوران در وقت های اضافه اتفاق می افتد، زیرا تمرکز کم تر می گردد و انرژی کاهش می یابد. این قانون هیچ لطفی به داوران نمی کند.

بابک رفعتی او از داوران ایرانی است که در بوندسلیگا داوری نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آذر 1401 بروزرسانی: 1 آذر 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2321

به "انتقاد شدید بابک رفعتی از فیفا بابت وقت های اضافه طولانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید بابک رفعتی از فیفا بابت وقت های اضافه طولانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید