لژیونر های ایرانی در اروپا؛ آفتابه و لگن هفت دست!

به گزارش دیتاپد، روزنامه شهروند: بیش از بیست وپنج بازیکن ایرانی که برای علاقه مندان به فوتبال در داخل کشور شناخته شده هستند، هم اکنون در عضویت تیم های اروپایی و چند تیم قطری قرار دارند. طولانی شدن لیگ های فوتبال در تمام جهان به دلیل وقفه ای که کرونا ایجاد کرد، باعث شده درحالی که به اولین روز های مردادماه نزدیک می شویم، هنوز تکلیف خیلی از لژیونر های ایرانی برای فصل پیش رو معین نباشد. همه امیدوار در انتظار یک انتقال عظیم برای لژیونر های موفقی همچون مهدی طارمی و سردار آزمون هستند، اما خیلی از بازیکنان ایرانی خارج از کشور هم در راستا سقوط قرار دارند؛ به شکلی که شاید به لیگ سطح پایین تری کوچ نمایند یا حتی راستا بازگشت به ایران را در پیش بگیرند.

لژیونر های ایرانی در اروپا؛ آفتابه و لگن هفت دست!

با ما سفر کنید و با قیمت تورهای نوروزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بلژیک؛ یک نفر وارد شد، چند نفر خارج می شوند؟

در فصل اخیر لیگ بلژیک 6 بازیکن ایرانی حضور داشتند که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید، چون در هیچ کشور دیگری شاهد تجمع این چنینی لژیونر ها نبودیم. از جمع امید ابراهیمی، عزت اللهی، کاوه رضایی، علی قلی زاده، یونس دلفی و میلاد محمدی تعیین نیست چندنفر از آن ها در بلژیک ماندنی هستند.

شایعات حکایت از جدایی ابراهیمی و عزت اللهی از تیم یوپن دارد. از سوی دیگر کاوه رضایی که این روز ها در تمرینات تیم بروژ حاضر است، به احتمال فراوان به تیم دیگری در بلژیک کوچ خواهد نمود. شارلوا مثل همواره مشتری اصلی رضایی است، اما شایعاتی هم درباره همبازی شدن او با بیرانوند شنیده می گردد. علیرضا بیرانوند جدیدترین ایرانی لیگ بلژیک لقب گرفته که کار خود را با تیم آنتورپ شروع نموده است.

پرتغال؛ طارمی در راه تیم های عظیم؟

مهدی طارمی که حسابی در ترکیب تیم ریوآوه درخشیده و گل های سرنوشت سازی هم برای تیمش زده، با رسیدن به روز های پایانی فصل پیشنهاداتی را از تیم های مطرح پرتغالی همچون بنفیکا و پورتو دریافت نموده و حتی گفته می گردد شاید فوتبال خود را در یکی از لیگ های معتبر اروپایی ادامه دهد. مهرداد محمدی و امیر عابدزاده دو ایرانی حاضر در لیگ پرتغال هستند که برای فصل جدید خود هنوز تصمیمی نگرفتند؛ اگرچه بعید است عابدزاده از تیم ماریتیمو جدا گردد.

سردار و ادامه رویاپردازی

سردار آزمون برای دومین فصل متوالی با زنیت قهرمان روسیه شد و یکی از بهترین گلزنان لیگ این کشور هم لقب گرفت. مهاجم تیم ملی ایران در دو فصل اخیر یکی از دلایل اصلی موفقیت های تیم زنیت بوده و با گل های پرتعدادی که به ثمر رسانده، مثل سال های اخیر شایعات زیادی پیرامون انتقالش به تیم های عظیم به ویژه در لیگ جزیره شنیده می گردد. باید دید رویای سردار آزمون برای بازی کردن در یکی از بهترین تیم های دنیا بالاخره چه زمانی تعبیر خواهد شد.

ترکیه؛ وضع متزلزل مجید و الهیار

دو بازیکن سابق استقلال یعنی مجید حسینی و الهیار صیادمنش، ایرانی های فصل اخیر سوپرلیگ ترکیه بودند. الهیار که بعد از چندبار انتقال بین تیم های مختلف همچنان تحت قرارداد تیم فَنَرباغچه است و باید دید چه سرنوشتی خواهد داشت. چندی پیش شایعه حضور او در فهرست خروجی فَنَرباغچه به شکلی کاملا جدی پخش شد، اما این بازیکن جوان این مسأله را رد کرد. مجید حسینی هم که دوسالی است در تیم ترابزون اسپور حضور دارد، با وجود بازی های پرتعدادی که در مدت حضورش در این تیم انجام داده، وضع چندان باثباتی ندارد. البته چندباری هم شایعه حضور حسینی در لیگ های معتبر همچون بوندس لیگا به گوش رسیده است.

دنیابخش امیدوار به ثبات در لیگ جزیره

دوسالی است که علیر ضا دنیابخش بعد از درخشش در آلکمار به لیگ جزیره رفت و با برایتون قرارداد امضا کرد. قرارداد دنیابخش پنج ساله بود و او امید داشت که مثل هلند در لیگ جزیره هم حضور درخشانی داشته باشد، اما اوضاع بر وفق مراد این ستاره فوتبال ایران پیش نرفت. دنیابخش برای فصل جدید لیگ جزیره سرنوشت مبهمی دارد و با وجود قرارداد پنج ساله اش با برایتون بعضی شایعات خبر از جدایی او می دهند. شاید هم دنیابخش به صورت قرضی به لیگ هلند برگردد و بار دیگر راستا قبلی را طی کند.

دردسر سامان قدوس در فرانسه

با نیمه کاره ماندن لوشامپیونه فرانسه، تیم آمیان که سامان قدوس را در اختیار دارد، به دسته دوم فرانسه سقوط کرد. این اتفاق با اعتراض آمیان روبرو شد، اما گویا این اعتراض به جایی نرسید. قدوس با آمیان قرارداد دارد، اما بدون شک این بازیکن که تا چند سال قبل ستاره لیگ سوئد بود، دوست ندارد در دسته دوم فرانسه یک سال را بگذراند. قدوس که با محرومیتی چهارماهه هم روبرو شده بود، انگیزه های زیادی برای نشان دادن خودش داشت، اما کرونا از همه بیشتر علیه او کار کرد.

قطر؛ کریم و مرتضی و رامین ماندنی هستند؟

کریم انصاری فرد، مرتضی پورعلی گنجی و رامین رضاییان سه لژیونر فعلی ایرانی در لیگ قطر هستند که عملکرد متوسطی در ترکیب تیم های خود داشتند. البته دستمزد های قابل توجه در لیگ قطر آن هم با قیمت فعلی ارز بدون شک هر بازیکنی را وسوسه می نماید که در این کشور به میدان برود. به نظر می رسد این سه بازیکن ایرانی و ملی پوش به دنبال ماندن در قطر در فصل پیش رو هستند، چون در آستانه جام دنیای قطعا توجهات به کشور میزبان جام دنیای چندبرابر خواهد شد.

سایر لژیونر های ایرانی در اروپا

عقیل اعتمادی و رضا قوچان نژاد در هلند، شهاب زاهدی در اوکراین، پیمان بابایی، سامان نریمان دنیا و مهدی شریفی در جمهوری آذربایجان، صادق محرمی و محمدمهدی خانی در کرواسی و مهرداد بیت آشور در آمریکا دیگر لژیونر های ایرانی در فصل اخیر به شمار می فرایند که اخبار چندان معتبری درباره آینده آن ها در دسترس نیست. البته قوچان نژاد که با درخشش در زوله توانست این تیم را در سطح اول لیگ هلند نگه دارد، احتمالا با همین تیم به کارش ادامه می دهد، اما سایر بازیکنان ممکن است براساس شرایطی که پیش آمده، تصمیم جدیدی برای آینده خود بگیرند.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1374

به "لژیونر های ایرانی در اروپا؛ آفتابه و لگن هفت دست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لژیونر های ایرانی در اروپا؛ آفتابه و لگن هفت دست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید