انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در بعضی شهرستان ها

به گزارش دیتاپد، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود مشاهده فرایند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید 19 در کشور، شرایط بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در بعضی شهرستان های با شرایط قرمز، سویه های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است.

انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در بعضی شهرستان ها

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، سیما سادات لاری درباره آخرین شرایط بیماری کووید 19 در کشور اعلام کرد: در هفته اول خرداد ماه شاهد کاهش 18 درصدی در موارد بستری به علت کرونا، کاهش 22 درصدی در تعداد موارد مرگ و میر و کاهش 13.4 درصدی در تعداد مراجعات سرپایی نسبت به هفته قبل تر بودیم.

وی ادامه داد: بیشترین میزان بروز موارد بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان های چهارمحال و بختیاری، ایلام و خوزستان و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 در استان های البرز، چهار محال و بختیاری و خراسان شمالی گزارش شده است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سوپرمارکت ها و مراکز خواربار فروشی همچنان دارای بیشترین میزان صدور اخطار و معرفی به مراجع قضایی در کشور هستند، به طوری که از تاریخ 29 اردیبهشت تا 5 خرداد ماه تعداد 6 هزار مورد اخطار و مراجعه به مراجعه قضایی برای این اماکن گزارش شده است.

لاری اظهار کرد: کمترین میزان رعایت توصیه های بهداشتی در هفته گذشته در کشور در استان سیستان و بلوچستان گزارش شده و استان های کرمان، خراسان جنوبی، یزد، فارس، سمنان، تهران، قزوین، زنجان، کرمانشاه و اردبیل دارای رعایت مطلوب تر عمل به دستورالعمل های بهداشتی نسبت به سایر استان ها هستند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: از کلیه هموطنان عزیز کشورمان حتی عزیزانی که واکسن تزریق نموده اند، خواهشمندیم همچنان نسبت به استفاده از ماسک، حفظ اصول فاصله گذاری 1.5 تا 2 متر و شست وشوی مرتب دست ها اقدام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1849

به "انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در بعضی شهرستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در بعضی شهرستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید