شرایط اینترنت خانگی بهتر می گردد؟

به گزارش دیتاپد، نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت از بهبود شرایط عمومی سرعت اینترنت های خانگی اطلاع داد.

شرایط اینترنت خانگی بهتر می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، از روزی که خبر رسمی ورود ویروس کرونا به کشور منتشر شد، تا به امروز شیوع بیماری کووید 19 که میزبان این ویروس است، فرایند صعودی داشته و در حال گسترش است. به همین دلیل از آنجاکه حضور در مکان های عمومی از بیشترین احتمالات ابتلا به این ویروس و ابتلا به آن به آسانی با قرار دریافت در معرض عطسه ها و سرفه های یک مبتلا و دست دادن با وی است، مسئولان سعی در کاهش حضور افراد در اماکن عمومی دارند.

اما در این روزها که حضور افراد در مراکز آموزشی، اداری و امکان عمومی کاهش یافته و بسیاری ماندن در خانه را ترجیح داده اند، بعضی فعالیت های کاری خود را به صورت دورکاری انجام می دهند و دانش آموزان و دانشجویان هم از ابزارهای فناوری اطلاعات برای آموزش از راه دور استفاده می نمایند، استفاده از دیتا افزایش یافته و این موضوع منجربه کاهش کیفیت اینترنت شده است.

از طرفی با توجه به اینکه کرونا در کشور مهار نشده و تعداد مبتلایان به این ویروس روزبه روز افزایش می یابد، بسیاری از کاربران خواهان امکاناتی از جمله اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که وزیر ارتباطات با آن موافقت کرد و از ارائه 100 گیگ اینترنت رایگان ثابت اطلاع داد.

این اینترنت رایگان البته در مواردی منجربه افت کیفیت و نارضایتی کاربران شده بود. در این راستا سجاد بنابی -نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت- در توییتر خود نوشت: امروز جلسه چهار ساعته ای با حضور وزیر ارتباطات و مدیران سازمان تنظیم مقررات و زیرساخت برای آنالیز شرایط سرعت اینترنت کاربران ثابت داشتیم. خلاصه شرایط نشان می دهد رشد مصرف کاربران دو برابر سه هفته پیش است.

وی شرح داد: شرکت آسیاتک در 10 استان با مشکل پرشدن ظرفیت خطوط انتقال بین استانی روبرو بود. این ظرفیت ها از سوی شرکت زیرساخت تامین و واگذار شد. شرکت نداگسترصبا (صبانت) با پرشدن شدید ظرفیت انتقال بین استانی و اینترنت روبرو بود و گراف های این شرکت نشان دهنده شرایط بد کیفیت سرویس از ساعت 14 هر روز تا ساعت 1 بامداد بود. در حال حاضر، شرکت مخابرات ایران و زیرساخت در حال ارتقای مدارات انتقال این شرکت هستند.

نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: شرکت داتک هم با پر شدن شدید ظرفیت ارتباط بین مراکز مخابراتی درون شهری و نیز ارتباطات اینترنت روبرو بود. برای این شرکت نیز که پهنای باندش را از شرکت رسپینا تامین می نماید، ارتقای مدارات شروع شد. مخابرات استان اصفهان با مشکل فنی در بالانس ترافیک اینترنت بین لینک های فعلی روبرو بود که با تغییر تنظیمات و اصلاح بالانس، مشکل برطرف شد.

بنابی با بیان اینکه از مجموع بیش از 1400 مرکز مخابراتی کشور، تجهیزات انتقال شرکت مخابرات ایران در 70 مرکز نیازمند ارتقای سخت افزاری است، اضافه نمود: حدود 20 مرکز از این 70 مرکز در استان کرمان واقع است. حل مشکل این 70 مرکز که عمدتا کم ظرفیت هستند در مدت کوتاه قابل برطرف نیست و باید خرید تجهیزات و نصب پیگیری گردد. پر شدن ظرفیت ارتباطات اینترنتی شرکت های مخابرات استان خراسان رضوی و مخابرات استان تهران نیز با افزایش ظرفیت ارتباطات آن ها حل شد.

وی در سرانجام گفت: با ارتقاهای اجرا شده، امشب شرایط عمومی سرعت اینترنت های خانگی به مراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود. این جلسه فردا نیز برگزار و شرایط مجددا آنالیز و اقدامات پیگیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 999

به "شرایط اینترنت خانگی بهتر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اینترنت خانگی بهتر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید