انتخاب یکی از شرکت های آذربایجان شرقی به عنوان شرکت برتر در طرح ملی اقتصاد مقاومتی

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور مالی استاندار آذربایجان شرقی از انتخاب یکی از شرکت های استان به عنوان شرکت برتر در طرح ملی اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر اطلاع داد و گفت: حمایت وزارت صمت از کارآفرینان واقعی قابل تقدیر است.

انتخاب یکی از شرکت های آذربایجان شرقی به عنوان شرکت برتر در طرح ملی اقتصاد مقاومتی

علی جهانگیری با اشاره به شروع اجرای این طرح در سطح کشور، گفت: آیین امضای تفاهم نامه های توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان کشور و نمایندگان بخش خصوصی و مدیران پنج شرکت برتر برگزار گردید.

وی از انتخاب گروه کارخانجات شیرین عسل به عنوان یکی از پنج شرکت برتر در سطح کشور برای اجرای این طرح اطلاع داد و گفت: این پنج شرکت شامل کارخانجات شیرین عسل، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت آلومینیوم المهدی، شرکت نفت سپاهان و شرکت ماشین سازی اراک هستند که در این طرح طی تفاهم نامه ای پروژه های توسعه ای خود را شروع کردند.

وی انتخاب یکی از شرکت های خصوصی استان برای اجرای این طرح را قابل توجه دانست و اظهار کرد: این انتخاب، افتخاری برای آذربایجان است، چرا که در بین این پنج شرکت تنها شرکت شیرین عسل به معنای واقعی خصوصی است و توانسته است با اشتغال زایی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستا توسعه حرکت کند.

جهانگیری اضافه کرد: متاسفانه بعضی افراد، در کشور اعتقاد داشتند و هنوز دارند که همه آحاد کشور بالقوه کارآفرین هستند و فقط پول ندارند و اگر به آن ها وام داده گردد، می توانند سرمایه گذاران و کارآفرینان پیروزی باشند، در حالی که این پیش فرض غلط است. لذا این نگرش وزارت صمت قابل تقدیر است که شرکت ها و کارآفرینان واقعی و پیروز را مورد توجه قرار داده است.

وی با اشاره به جزئیات اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای سیاست توسعه متوازن صنایع و ایجاد فرصت های جدید سرمایه گذاری و هم چنین تکمیل زنجیره های فراوری، اقدام به شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و معرفی آن ها به 100 شرکت فراوریی برتر نموده است و در مرحله اول اجرای این طرح، تفاهم همکاری با حضور پنج شرکت در قالب 62 پروژه و با سرمایه گذاری بالغ بر 152 هزار میلیارد تومان، مبادله شد.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی اضافه کرد: در نخستین گام پروژه های ملی و پیشران بنگاه های برتر به همراه الزامات اجرایی مرتبط شناسایی شده و به منظور هم افزایی، مشارکت و حمایت حداکثری ارکان حکومتی از فعالیت های مالی این بنگاه ها و هم چنین کاهش بروکراسی اداری، تسهیل امور و افزایش امنیت سرمایه گذاری، تفاهم نامه های همکاری به امضای وزیر صنعت، معدن و تجات و مدیران عامل شرکت های برتر رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1711

به "انتخاب یکی از شرکت های آذربایجان شرقی به عنوان شرکت برتر در طرح ملی اقتصاد مقاومتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب یکی از شرکت های آذربایجان شرقی به عنوان شرکت برتر در طرح ملی اقتصاد مقاومتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید