تور مجارستان: امضای تفاهم نامه میان کمیته های ملی المپیک ایران و مجارستان

به گزارش دیتاپد، تفاهم نامه همکاری ورزشی بین روسای کمیته ملی المپیک کشورهای ایران و مجارستان امضا شد.

تور مجارستان: امضای تفاهم نامه میان کمیته های ملی المپیک ایران و مجارستان

با ما سفر کنید و با تور مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، تفاهم نامه همکاری ورزشی دو کشور ایران و مجارستان ظهر امروز به وسیله روسای کمیته ملی المپیک دو کشور در محل کمیته به امضا رسید.

در این نشست رضا صالحی امیری رئیس، کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل و کریستیان کولکسار رئیس و بالینت ویکاسی دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان و سفیر مجارستان در ایران حضور داشتند.

در ابتدای این نشست صالحی امیری ضمن خوش آ مدگویی به هیئت مجاری با بیان مقدمه ای در باب تاریخ و تمدن چندین هزار ساله ایران گفت: قطعا این حجم از تاریخ و تمدن و اصالت یک سفر مجزا می طلبد که از شهرهای دارای تاریخ و تمدن بازدیدی داشته باشید.

وی سپس با اشاره به مثبت بودن ذهنیت اجتماعی مردم ایران به کشور مجارستان، این جامعه را اصیل، نجیب و دارای تمدن توصیف کرد و اضافه کرد: ما علاقمندیم روابط ورزشی با کشور مجارستان را در 3 حوزه اساسی تقویت کنیم؛ اولین و مهمترین نکته بحث آموزش است. مجارستان یکی از پایگاه های هدف IOC است و ظرفیت های آموزشی خوبی در این زمینه دارد. ما آمادگی داریم که چه به وسیله بورسیه های IOC و چه بصورت بورسیه های شخصی با شما در بحث آموزش همکاری داشته باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه بحث آموزش گفت: همانگونه که اطلاع دارید، ما در بعضی رشته ها چون کشتی، وزنه برداری و تکواندو، رنکینگ اول تا سوم دنیا را داریم و در بعضی دیگر مثل شمشیربازی رنکینگ های خوبی داریم و به همین منظور تمایل داریم یک تبادل بین رشته ای در حوزه آموزش داشته باشیم.

صالحی امیری با اشاره به موقعیت آب و هوایی ایران اضافه کرد: ما در ایران 4 فصل را داریم، در حالی که در جنوب کشور آب و هوای تابستانی است، در غرب زمستان و در مرکز هوای معتدل پاییزی را داریم. این امتیاز قطعاً به دو کشور در زمینه همکاری های دوجانبه برگزاری اردوها و ...یاری خواهد نمود.

وی بعلاوه با اشاره به نتایج بازی های المپیک اضافه کرد: ما در المپیک پیروز به کسب 7 مدال شدیم.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: هدف ما از این نشست تنها امضا کردن برگه ها نیست، ما آمادگی داریم در تمامی زمینه ها از همین فردا همکاری ها را شروع کنیم. علاوه بر تمامی موارد آموزشی، اردوهای مشترک و ... ما در زمینه تجهیزات ورزشی هم آمادگی داریم با شما همکاری کنیم.

سپس در ادامه کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن ابراز خوشحالی از حضور هیئت مجاری در تهران گفت: در دوره ریاست صالحی امیری، توسعه فعالیت ها به صورت متوازن و چندوجهی بوده است و به همین دلیل اقدامات مهمی همانند موزه ورزش ایران و تاریخ شفاهی همه در این دوره صورت گرفته است، منابع اقتصادی ما تقویت و بسیاری از فضاهای ورزشی ما بازسازی شدو بعلاوه برنامه 20 ساله برای توسعه ورزش کشور تدوین نموده ایم.

در ادامه پیمان فخری، مدیر مرکز نظارت بر تیم های ملی ضمن ابراز خرسندی از حضور میهمانان مجاری گفت: شخصا به ورزش مجارستان اعتقاد دارم وخوشحالم که برای اجرایی شدن این تفاهم نامه بسیار جدی هستند. ما از همین فردا آماده اجرا هستیم تا بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در زمینه های ورزش دو کشور باشیم.

در ادامه کریستیان کولکسار رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشوری با این قدمت و اصالت گفت: خوشحالیم از اینکه ما را پذیرفتید. آگاهیم از اینکه شما وزیر فرهنگ ایران بودید و سپاسگزار از اینکه اطلاعات خوبی در مورد فرهنگ و تمدن ایران زمین در اختیار ما قرار دادید. ایرانیان ریشه های آریایی دارند و از همین جهت اشتراکات بسیاری با شما داریم.

وی در ادامه از کوشش کاروان ایران در بازی های المپیک توکیو تمجید کرد و گفت: در شمشیربازی شاهد بودیم که مدال این رقابت ها حق شما بود که متاسفانه در سابر این مسائل وجود دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان سپس از ذهنیت مثبت کمیته ملی المپیک قدردانی کرد و اضافه کرد: ما در اجرای این تفاهم نامه بسیار جدی هستیم و با پشتکار عملی شدن آن را دنبال می کنیم. علاوه بر آن با تمامی مواردی که به وسیله صالحی امیری مطرح شد، موافقیم.

کولکسار ادامه داد : دربحث آموزشی، دانشگاه تربیت بدنی به وسیله IOC به رسمیت شناخته شده و بهداد سلیمی هم آنجا بورسیه شده بود. ما می توانیم در زمینه بورسیه دانشجویان در این دانشگاه با شما همکاری داشته باشیم. برای ما برگزاری کمپ های تیم ملی اهمیت بسیاری دارد. با توجه به شرایط آب وهوایی ایران خواهان برگزاری اردو و کمپ های تیم ملی در این کشور هستیم. علاوه بر آن مراکز المپیکی بسیاری درمجارستان داریم که در رشته های مورد نظر شما می توانیم همکاری کنیم.

در بخش بعدی این نشست سفیرمجارستان ضمن تشکر از مدیران کمیته ملی المپیک ایران برای انجام و امضا تفاهم نامه مشترک گفت: در اینجا تنها امضا تفاهم نامه مهم نیست، بلکه فراتر از آن ارتباط کشورهاست که به وسیله ورزش فراهم می گردد. وی ابراز خوشحالی کرد که در این نشست موضوعات مهم و منسجمی مورد آنالیز نهاده شد.

در انتها از سوی دو رئیس کمیته ملی المپیک تفاهمنامه همکاری ورزشی در راستای توسعه مناسبات ورزشی دو کشور به امضا رسید.

رئیس کمیته ملی المپیک و دبیر و هیئت همراه کشور مجارستان صبح امروز بازدیدی از آموزشگاه ملی المپیک و موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2011

به "تور مجارستان: امضای تفاهم نامه میان کمیته های ملی المپیک ایران و مجارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجارستان: امضای تفاهم نامه میان کمیته های ملی المپیک ایران و مجارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید