صالحی امیری: کمیته بین المللی المپیک به تمام کشورها واکسن می دهد

به گزارش دیتاپد، به گزارش خبرنگاران، سید رضا صالحی امیری در واکنش به مطالبی که در رابطه با المپیک توکیو و لغو این دوره بازی ها در بعضی رسانه های خارجی منتشر شده است، گفت: فضای رسانه ای با فضایی که در آن قرار داریم، تفاوت دارد.

صالحی امیری: کمیته بین المللی المپیک به تمام کشورها واکسن می دهد

وی با بیان اینکه به صورت متوالی با برگزار کنندگان المپیک توکیو در ژاپن و کمیته بین المللی المپیک در ارتباط است به نشست اخیر خود با سفیر ژاپن در ایران اشاره نمود و ادامه داد: مجموع ارتباطاتی که داشته ایم حاکی از آن است که المپیک توکیو در زمان خود برگزار می گردد. خبر اخیری که توسط یکی از رسانه های خارجی در رابطه با لغو المپیک منتشر شد هم توسط کمیته بین المللی المپیک تکذیب شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه کمیته بین المللی المپیک و برگزارکنندگان المپیک توکیو بر برگزاری این دوره بازی ها تاکید دارند بر فرضیه هایی که برای برگزاری المپیک توکیو در نظر گرفته شده اشاره ای دوباره کرد و گفت: فرضیه اول با در نظر دریافت شرایط قرمز بود و اینکه در این شرایط ورزشکاران دو هفته قرنطینه شوند و بازی ها بدون تماشاگر باشد. فرضیه دوم در رابطه با شرایط نارنجی بود و برگزاری بازی ها با تماشاگران محدود و حضور ورزشکاران در قرنطینه، فرضیه سوم هم بر این تاکید داشت که ورزشکاران برای سفر به توکیو واکسیناسیون شوند و دغدغه ای نداشته باشند.

وی که با رادیو تهران صحبت می کرد، اضافه نمود: در حال حال شرایط مربوط به فرضیه سوم است. کمیته بین المللی هم متعهد شده که به هر 206 کشور عضو واکسن ارائه دهد.

صالحی امیری در ادامه در رابطه با انتخابات فدراسیون فوتبال اینگونه گفت که طبق تاکید وزیر ورزش، سیاست ما در رابطه با انتخابات فوتبال همسان سازی است، مداخله ای در این انتخابات نداشته و نخواهیم داشت. همان طور که وزیر گفته سیاست ما همسان سازی است. مداخله ای در انتخابات نداشتیم و نخواهیم داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک در بخش پایانی صحبت های خود با تاکید بر لزوم شفاف سازی در فوتبال گفت: فوتبال بخشی از نشاط مردم است، باید در این حوزه شفافیت ایجاد گردد تا ابهامی نداشته باشد. امیدوارم انتخابات فدراسیون فوتبال در همین جهت باشد. تقاضا را مطرح کردیم که انتخابات بدون رقابت بی معناست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1607

به "صالحی امیری: کمیته بین المللی المپیک به تمام کشورها واکسن می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: کمیته بین المللی المپیک به تمام کشورها واکسن می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید