افتتاح 1500 خانه هلال احمر در هفته دولت ، هلال در امدادرسانی به حادثه بیروت خوش درخشید

به گزارش دیتاپد، رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: ایجاد خانه های هلال که از سال 94 متوقف مانده بود، با افتتاح 1500 خانه هلال در هفته دولت، دوباره عملیاتی می گردد.

افتتاح 1500 خانه هلال احمر در هفته دولت ، هلال در امدادرسانی به حادثه بیروت خوش درخشید

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کریم همتی، در نخستین جلسه پنجمین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال احمر، گفت: وظایف محوله در ستاد ملی مقابله با کرونا بر جمعیت هلال احمر، باعث شد تا هم جمعیت هلال احمر صندلی واقعی خود را در میان مردم پیدا کند و هم توانمندی های این نهاد در این بحران به چشم بیاید.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه آنالیز شرایط سلامت مسافران ورودی و خروجی شهرها در ایام نوروز بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد، اضافه نمود: 3500 داوطلب و امدادگر با حضور در خروجی و ورودی شهرها، بیش از 21 میلیون نفر را غربالگری کردند و در این غربالگری ها 14 هزار نفر که مشکوک به بیماری کرونا بودند به مراکز درمانی و بیمارستان ها ارجاع داده شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر به وقوع سیل در 25 استان کشور همزمان با شیوع کرونا اشاره و اضافه نمود: عمدتا استان های جنوبی کشور و مناطق محروم، همزمان با پاندمی کرونا درگیر سیل و آب گرفتگی شدند و بیش از 3 هزار نفر از نیروهای هلال احمر درگیر سیل بودند. با توجه به پیک کاری اما به منطقه جازموریان و رودبار جنوب رفتم و از نزدیک در جریان فرایند امدادرسانی ها قرار گرفتم.

همتی درباره وقوع زمین لرزه دماوند که در تهران هم احساس شد، گفت: بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه رئیس جمهوری تماس گرفت و پرسید که اولین تیم از کجا اعزام شد و چه زمانی رسید و اینکه امکانات کشور چطور است، در پاسخ گفتم اولین تیم در زمان وقوع حوادث و به خصوص وقوع زمین لرزه به منطقه اعزام می گردد، تیم های ارزیاب و واکنش سریع هستند و سعی می نمایند در کمترین زمان ممکن به منطقه برسند.

وی اضافه نمود: برای پاسخ به سوالات رئیس جمهور 2 برنامه داریم که شامل ایجاد خانه های هلال و همچنین آموزش همگانی است که امیدواریم با همکاری داوطلبان، این 2 موضوع را تا خاتمه دولت اجرایی کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره ایجاد خانه های هلال در سراسر کشور، تاکید نمود: پس از وقوع زمین لرزه به فکر تاسیس خانه های هلال افتادیم، طرح خانه های هلال در سال 1394 اجرایی شد اما متاسفانه متوقف شده بود. با کوششی که در چند ماه گذشته صورت گرفت 1500 خانه هلال راه اندازی شده که در هفته دولت افتتاح خواهند شد.

همتی اضافه نمود: خانه های هلال باید در همه روستاها و شهرستان ها افتتاح شوند تا مردم در هنگام حوادث و بحران ها به عنوان اولین حاضرین در صحنه نقش مهمی را ایفا نمایند.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره شفافیت و مبارزه با فساد، تاکید نمود: بازنگری اساسنامه و آیین نامه جمعیت هلال احمر موضوع بسیار مهمی است، چون روزنه هایی وجود دارد که باعث بروز فساد می گردد و در این زمینه نیازمند مساعدت و همکاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه انبارهای جمعیت هلال احمر در ابتدا خالی بود اما با مساعدت رئیس جمهوری این مشکل تا حدودی مرتفع شد، بیان نمود: برای این منظور مبالغی از محل تبصره 13 به جمعیت هلال احمر تعلق گرفت. البته رئیس جمهوری مبلغ 50 میلیارد تومان هم برای بازسازی 8 ففرایند بالگرد اختصاص داده است.

همتی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به حادثه انفجار بیروت خوش درخشید، گفت: با کوشش نیروهای هلال احمر در کمتر از 12 ساعت 95 تن محموله امدادی برای ارسال به لبنان آماده شد و همراه با این محموله 37نیروی هلال احمر برای برپایی بیمارستان صحرایی در این شهر آسیب دیده اعزام شدند.

به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که یاری های امدادی و بشردوستانه خود را ارسال و بیمارستان صحرایی در بیروت برای درمان مجروحان و بیماران دایر کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید نمود: رسیدگی به موقوفات و هولدینگ شرکت سرمایه گذاری هلال احمر در دستور کار قرار گرفته است.

همتی با اشاره به یاری های نقدی و غیر نقدی هموطنان در ایام کرونا به هلال احمر برای تهیه بسته های معیشتی، گفت: در شرایط کرونایی و مسائل معیشتی، مردم بالغ بر 90 میلیارد تومان یاری غیرنقدی و 37 میلیارد تومان یاری نقدی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: یاری به جمعیت هلال احمر نشان می دهد مردم، لباس و آرم خوش رنگ هلال احمر را دوست دارند.

وی از همه افرادی که در دوره چهارم مجمع عمومی برای سربلندی و اعتلای جمعیت مردم نهاد هلال احمر زحمت کشیدند تقدیر و تشکر کرد و ضمن آرزوی موفقیت از اعضای مجمع عمومی پنجمین دوره خواست تا یاری نمایند خوبی ها و اعتماد مردم به این جمعیت باقی بماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1284

به "افتتاح 1500 خانه هلال احمر در هفته دولت ، هلال در امدادرسانی به حادثه بیروت خوش درخشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 1500 خانه هلال احمر در هفته دولت ، هلال در امدادرسانی به حادثه بیروت خوش درخشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید