ادامه تعطیلی کتابخانه های عمومی گیلان

به گزارش دیتاپد، مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: کتابخانه های عمومی استان به دلیل رفع نشدن خطر شیوع کرونا تا نوزدهم اردیبهشت 99 همچنان تعطیل هستند.

ادامه تعطیلی کتابخانه های عمومی گیلان

به گزارش دیتاپد به نقل از ایرنا، پریسا کرمی اظهار کرد: با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه های عمومی کشور تا 19 اردیبهشت ماه دایر نخواهند بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها همچنان در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.

کرمی گفت: این تعطیلی شامل ستاد مرکزی و ادارات شهرستانی این مجموعه نمی شود و نیروهای ستادی کتابخانه های عمومی گیلان به طور نوبتی در محل کار حضور می یابند.

وی ادامه داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و الزام قرنطینه خانگی فعالیت این نهاد در بخش فضای مجازی افزایش یافت که مسابقه کتابخوانی و دعوت مردم به پویش های متعدد کتاب خوانی از این فعالیت هاست و دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در فضای مجازی برگزار می شود.

کرمی ادامه داد: این جشنواره در 3 بخش فردی، گروهی، خانوادگی و در دو بستر مکتوب و الکترونیک برگزار می شود که علاقه مندان می توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش به صورت فردی، گروهی یا خانوادگی در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان ادامه داد: علاقه مندان برای شرکت در بخش الکترونیک هم به سایت سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir یا سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir مراجعه کنند.

وی گفت: به دلیل شرایط پیش آمده از مردم استان می خواهیم که از دنیای کتاب های مجازی غافل نشوند و به شبکه مجازی کتابخوانان بپیوندند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان بیان نمود: شبکه مجازی کتابخوانان در سایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور جانمایی شده و فرصت مغتنمی برای گذراندن این روزهاست.

کرمی ادامه داد : پویش های ترویجی متعددی برای اهتمام و ترغیب به کتابخوانی شکل گرفته و جریمه امانات کتاب نیز بخشوده شده است.

وی از مردم خواست در بحران مبارزه با کرونا به دنیای شگفت انگیز کتاب سفر و فرزندان خود را به کتابخوانی تشویق کنند.

وی شرح داد : هرگونه تغییر در ساعات فعالیت کتابخانه ها، نحوه خدمات رسانی به مراجعان و نیز موارد دیگر از طریق پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به نشانی www.gilanpl.ir به آگاهی عموم مردم خواهد رسید.

در پی شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری؛ کتابخانه های عمومی استان گیلان از اوایل اسفندماه 98 تعطیل اعلام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1126

به "ادامه تعطیلی کتابخانه های عمومی گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه تعطیلی کتابخانه های عمومی گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید