آتش بس موقت جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش دیتاپد، وزارت امور خارجه جمهوری اذربایجان لحظاتی پیش در گزارشی خاطرنشان کرد که این کشور و ارمنستان با برقراری آتش بس موقت به توافق رسیدند.

آتش بس موقت جمهوری آذربایجان و ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش ایرنا، بنا به این گزارش، آتش بس میان نیرو های دو کشور در منطقه مورد مناقشه قره باغ از ساعت 00:00 به وقت محلی روز 18 اکتبر (27 مهر ماه) برقرار خواهد شد.

این گزارش اضافه کرد: توافق در این زمینه طبق بیانیه اول اکتبر (دهم مهر) رییسان جمهوری سه کشور آمریکا، روسیه و فرانسه که ریاست مشترک در گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ را بر عهده دار ند و بیانیه 5 اکتبر امسال میلادی روسای گروه میانجی مینسک و بیانیه 10 اکتبر صادره در مذاکرات مسکو وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان، حاصل شده است.

درگیری های نظامی میان نیرو های جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیرو های جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود.

با وجود حصول توافق آتش بس در مذاکرات 10 اکتبر جاری وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1378

به "آتش بس موقت جمهوری آذربایجان و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بس موقت جمهوری آذربایجان و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید