ابراز نگرانی شدید توکیو در قبال اقدامات چین

به گزارش دیتاپد، وزیر امور خارجه ژاپن در دومین روز از نشست وزرای خارجه گروه هفت در شهر لندن به اظهار نگرانی درباره بعضی مسائل مرتبط با چین پرداخته و همچنین از اعضای این گروه خواهان اتخاذ رویکرد نشان دادن همبستگی در برابر مسکو شد.

ابراز نگرانی شدید توکیو در قبال اقدامات چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، توشیمیتسو موتگی، وزیر امور خارجه ژاپن تاکید نمود، تلاشهای چین برای تغییر وضع موجود در دریاهای چین جنوبی و چین شرقی، شرایط مربوط به تایوان و هنگ کنگ و همچنین مدیریت حقوق بشر مربوط به قوم اقلیت مسلمان اویغور در منطقه خودمختار سین کیانگ موجب نگرانی های شدید است.

بر طبق گزارش خبرگزاری کیودو، در این نشست همچنین مسائل منطقه ای مورد بحث قرار گرفتند. انگلیس مشخصا اقدامات روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین را محکوم کرد. موتگی، به نوبه خود خواهان همبستگی نشان دادن در برابر روسیه شد.

کشورهای گروه هفت شامل انگلیس، آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن به علاوه اتحادیه اروپا هستند. نشست دو روزه اخیر وزرای خارجه اعضای این گروه اولین نشست این وزیران گروه هفت از سال 2019 و همچنین نخستین نشست دیپلماتیک عمده برگزار گردیده به صورت حضوری از زمان آغاز همه گیری کووید-19 است.

این نشست به جهت زمینه سازی برای اجلاس رهبران کشورها در ماه ژوئن برگزار گردید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1795

به "ابراز نگرانی شدید توکیو در قبال اقدامات چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی شدید توکیو در قبال اقدامات چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید