5 ایده مجذوب کننده برای استفاده از رنگ های پاستلی در استایل بهاری

به گزارش دیتاپد، سال هاست که رنگ های پاستلی جزو ترند ترین رنگ های مورد استفاده در بهار و تابستان محسوب می شوند. رنگ هایی بسیار لطیف و ظریف که طراوت و ملاحت نسیم بهاری، شکوفه های زیبا و عطر دوست داشتنی نعنا را در فکر ما تداعی می نمایند. اما به چه رنگ هایی رنگ های پاستلی می گویند و چطور باید این رنگ های فوق العاده را در استایل اضافه کنیم؟ با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید تا به پاسخ سوالات تان بپردازیم.

5 ایده مجذوب کننده برای استفاده از رنگ های پاستلی در استایل بهاری

به چه رنگ هایی رنگ های پاستلی می گویند؟

رنگ پاستلی بیش از هر چیز را به یاد لباس نوزادان می اندازد؛ ملایم و بسیار لطیف. اگر در چرخه رنگ به رنگ هایی مانند صورتی، زرد، سبز، آبی و…کمی رنگ سفید اضافه کنیم، پاستلی ها به دست می آیند. سبز نعنایی، آبی آسمانی، بنفش یاسی روشن، صورتی روشن، زرد لیمویی، هلویی، موزی و… رنگ هایی هستند که به عنوان رنگ های پاستلی شناخته می شوند.

رنگ های پاستلی در صنعت مد دنیا

پاستلی ها نمادی از سبکی، آرامش و لطافت اند و بیشتر در فصل بهار و تابستان مورد استفاده قرار می گیرند. این رنگ های مجذوب نماینده و دل نشین از دهه 80 میلادی وارد چرخه مد شدند و سال هاست که در بهار و تابستان در مجموعه ها و فشن شوهای سالیانه آیتم هایی زیبا با این پالت رنگی می بینیم. این رنگ ها به خصوص برای فصل های گرم و سبز سال مانند بهار و تابستان فوق العاده اند و علاوه بر این که منتقل نماینده حس شادابی و طراوتند، شما را جوان تر و مجذوب نماینده تر نشان می دهند.

انتخاب رنگ های پاستلی با توجه به رنگ پوست و مو

و اما احتمالا این سوال برایتان پیش می آید که آیا با توجه به رنگ پوست و مویتان رنگ های پاستلی برای شما مناسب خواهند بود یا نه؟ نگران نباشید چه پوست روشن داشته باشید و چه برنزه باشید، در گستره رنگ های پاستلی رنگ های هماهنگ با رنگ پوست تان پیدا خواهید کرد، فقط کافیست رنگ ها و آیتم ها را به درستی با یکدیگر ست کنید.

اگر موی بلوند دارید، هیچ محدودیتی در انتخاب و مقدار استفاده از رنگ های پاستلی نخواهید داشت و در لباس هایی با این دسته از رنگ ها بسیار مجذوب نماینده و زیبا به نظر می رسید.

اگر پوستی سفید دارید این ته رنگ های سرد شما به شما یاری می نماید تا به راحتی آیتم های آبی پاستلی، صورتی آب نباتی و یاسی پاستلی را بپوشید. در این حالت باید آرایش تان از سایه های قوی و تیره تشکیل شده باشد تا ظاهرتان را به طور کلی متعادل کند. شما نمی خواهید در نهایت رنگ پریده و بی حال به نظر برسید.

اگر پوست شما جوگندمی یا از نظر تیرگی میانه است، مهم نیست که طیف رنگی پوستتان سرد باشد یا گرم، در این حالت تناژهایی مانند سبز نعنایی، صورتی پاستلی، خاکستری پاستلی و هلویی با رنگ پوست شما مطابقت دارند. آیتم هایتان را با رنگ های سفید، مشکی یا هر رنگ ماتی که به خوبی با پاستلی ست می گردد هماهنگ کنید. در این حالت بهتر است از رنگ های متضاد استفاده نکنید، از رنگ های یک خانواده بهره ببرید.

  • چگونه لباس هایی با رنگ های مختلف را باهم ست کنیم؟

برخی از خانم هایی که پوست تیره دارند ممکن است از پوشیدن رنگ های پاستلی اجتناب نمایند چرا که احساس می نمایند این رنگ ها ممکن است در تعارض با پوست بدنشان کنتراستی بیش ازحد ایجاد نمایند و بیش ازحد متضاد به نظر برسند. در این حالت هم اصلا نگران نباشید می توانید در پالت رنگ های پاستلی به سراغ رنگ های ملایم تری بروید تا استایلی متعادل و مجذوب نماینده با این رنگ های زیبا داشته باشید. رنگ های زرد پاستلی، رنگ اسطوخدوسی پاستلی، آبی و کرم پاستلی روی پوست شما می توانند جلوه بی نظیری داشته باشند.

چند ایده مجذوب نماینده برای استایل با رنگ های پاستلی

و اما برای ساختن استایلی مجذوب نماینده و متعادل با رنگ های پاستلی چه ترکیب رنگ هایی را می توانید در استایلتان ایجاد کنید؟ در این بخش از مطلب 5 ترکیب رنگی و استایل مجذوب نماینده و گیرا با رنگ های پاستلی را برایتان معرفی خواهیم کرد.

1. ترکیب رنگ های پاستلی با رنگ های خنثی

اگر در استایل با رنگ های پاستلی تازه کار هستید و می خواهید متعادل ترین و مطمئن ترین استایل را با این رنگ های لطیف و زیبا داشته باشید، برترین انتخاب برای شما رنگ های خنثی خواهد بود. رنگ هایی مانند سفید، بژ و طوسی در ترکیب با رنگ های پاستلی ترکیبی دوست داشتنی و بسیار متعادل و چشم نواز ایجاد خواهد نمود. ترکیب سبز نعنایی با سفید حس آرامش و خنکی را القا می نماید و ترکیب صورتی آدامسی، زرد موزی و هلویی با طوسی ترکیبی بسیار شیک و دوست داشتنی خواهد بود.

وجود رنگ های خنثی در کنار پاستلی ها باعث می گردد این رنگ ها قوی تر و زنده تر از همواره به نظر برسند.

  • چگونه از رنگ بنفش در استایل های زنانه و مردانه بهره ببرید؟

2. ترکیب پاستلی ها با یکدیگر

و اما یکی از زیباترین و جسورانه ترین استایل ها با رنگ های پاستلی ترکیب این رنگ های فوق العاده با هم است. از پالت رنگ های پاستلی چند رنگ فوق العاده را انتخاب کنید و این آیتم های مجذوب نماینده را با یکدیگر ست کنید. با توجه به گستردگی رنگ های پاستلی شما انتخاب های بیشماری خواهید داشت و مطمئن باشید که این آیتم های مجذوب نماینده هم در کنار یکدیگر بسیار دوست داشتنی خواهند بود.

مانتوی آبی آسمانی، شلوار و شال لیمویی و کفش آبی روشن حسابی خنک و تابستانی به نظر می رسد. شومیز صورتی و دامن آبی روشن بسیار لطیف خواهد بود. پیراهن بنفش یاسی را با اکسسوری های آبی آسمانی همراه کنید. زیر کت و شلوار آبی، تاپ یاسی بپوشید. سبز نعنایی را دوست دارید؟ آبی روشن را هم نباید فراموش کنید. هلویی را کنار لیمویی بگذارید و ببینید حس دلپذیر این رنگ ها تا کجا می رود؛ ترکیب های دل انگیز که یادآور لطافت بی بدیل بهاری اند.

3. استایل مونوکروم پاستلی

استایل مونوکروم و تک رنگ با یکی از رنگ های پاستلی؟ چرا که نه! این ترکیب می تواند استایلی شیک و در عین حال جسورانه را برایتان بسازد. استایل مونوکروم همواره هواداران خودش را دارد. پیراهن آبی آسمانی را با کفشی به همان رنگ ست کنید. تاپ و دامن لیمویی را با کفش زرد موزی بپوشید. یک رنگ را از پالت پاستلی انتخاب کنید و به همان وفادار بمانید. انتخاب اکسسوری مناسب، استایل شما را از یکنواختی نجات می دهد. چنین استایلی را نمی توانید زیاد تکرار کنید. اما برای ایجاد تنوع روی آن حساب کنید. در استایل مونوکروم با رنگ پاستلی می توانید از جنس های متفاوت پارچه بهره ببرید تا زیباتر به نظر برسید.

4. ترکیب جسورانه رنگ های پاستلی با رنگ های بولد و درخشان

اگر می خواهید با رنگ های پاستلی استایل مجذوب نماینده تر و متمایز تری داشته باشید می توانید رنگ های بولد و پررنگ را در کنار این رنگ های مجذوب نماینده قرار دهید تا استایل تان متفاوت تر گردد. این استایل کمی جسورانه تر خواهد بود چرا که انتخاب این رنگ های متضاد در کنار یکدیگر کمی ریسکی است و باید در انتخاب رنگ ها دقت زیادی داشته باشید. ترکیب رنگ های پاستلی با رنگ های روشن از ظرافت این رنگ ها می کاهد و خلاقیت شما را در تنظیم استایلتان نشان می دهد. از سویی دیگر لطافت رنگ های پاستلی در کنار این رنگ های تند و درخشان بیشتر به چشم می آید.

هر چند این استایل می تواند بسیار مجذوب نماینده باشد اما اگر هماهنگی رنگ ها را در نظر نگیرید ممکن است تعادل را در استایل تان از دست بدهید. برای این که هوشمندانه تر عمل کنید می توانید از رنگ هایی بهره ببرید که در پالت رنگی به رنگ های پاستلی نزدیک ترند اما جلوه پررنگ تر و درخشان تری دارند. رنگ های مکمل هم می توانند گزینه خوبی باشند به عنوان مثال سبز و قرمز در پالت رنگی مکمل اند بنابراین به عنوان مثال ترکیب سبز چمنی و صورتی پاستلی می تواند ترکیب مجذوب نمایندهی باشد درست مثل گل های رز صورتی در میان برگ های بوته رز.

پیراهن سبز نعنایی تان را با یک دامن قرمز آجری ست کنید و بدرخشید و یا سبز نعنایی را با سبز لجنی و هلویی را با پرتقالی ترکیب کنید. صورتی در کنار بادمجانی تیره خودش را بیشتر نشان می دهد. می توانید رنگ های روشن را برای مانتو و رنگ های تیره را برای شلوار و شال بردارید. انتخاب شالی که ترکیبی از رنگ پاستلی و رنگ تیره باشد، استایل تان را مجذوب نماینده تر می نماید.

5. آیتم های پاستلی رنگ در ترکیب با انواع جین

انواع آیتم های جین را می توانید با رنگ های پاستلی ترکیب کنید. از جین پررنگ و سرمه ای گرفته تا جین آبی کمرنگ سنگ شور. شلوار یا دامن جین، جلوه شیکی به رنگ پاستلی می دهد. تمامی رنگ های پاستلی را می توانید با جین امتحان کنید. به این ترتیب، شلوار جین گزینه خوبی برای ترکیب با رنگ های پاستلی مانتو به شمار می رود. همین طور شلوار پاستلی و مانتوی جین مجذوب نماینده خواهد شد.

چه نوع کیف و کفش و اکسسوری هایی را با رنگ های پاستلی ست کنیم؟

بسته به این که چه نوع استایلی را می پسندید می توانید در ترکیب با رنگ های پاستلی از کیف و کفش با رنگ های متنوعی بهره ببرید؛ محافظه کارانه ترین انتخاب در ترکیب با رنگ های پاستلی رنگ های خنثی هستند. به عنوان مثال می توانید همراه با آیتم های پاستلی که به تن دارید از کیف و کفش سفید، بژ و یا طوسی بهره ببرید. اگر هم دوست دارید استایل تان پاستلی تر باشد می توانید کیف و کفش تان را هم با همین رنگ ها انتخاب کنید.

در مورد دیگر اکسسوری ها مانند شال، عینک و جواهرات هم می توانید به همین شکل عمل کنید؛ علاوه بر این انتخاب اکسسوری هایی با رنگ های شاد و درخشان و بولد در کنار آیتم های پاستلی هم می تواند استایلی متفاوت و جسورانه برایتان بسازد.

در سرانجام

اگر تمایل دارید رنگ های پاستلی را به استایلتان اضافه کنید اما هنوز آنقدر اعتماد به نفس ندارید که در آیتم های اصلی تان از رنگ های پاستلی بهره ببرید، بهتر است با چیزهای کوچک و اکسسوری ها آغاز کنید. مثلاً از یک کیف دستی، زیورآلات، کلاه و یا کفش به رنگ پاستلی بهره ببرید. حتی می توانید آرایش و یا رنگ لاک خود را پاستلی انتخاب کنید.

آیتم های طرح دار با رنگ های پاستلی هم می توانند بسیار زیبا باشند. به علت ماهیت مات و لطیف رنگ های پاستلی پارچه های طرح دار که زمینه پاستلی دارند می توانند بسیار مجذوب نماینده و لطیف باشند. یک پیراهن سبز نعنایی را تصور کنید که طرح های فوق العاده ای از گل رز دارد یا دامنی به رنگ زرد لیمویی با راه راه های سفید را تصور کنید؛ آیتم هایی که برای فصل بهار و تابستان فوق العاده اند.

منابع: missmalini, bebeautiful

منبع: دیجی استایل
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2226

به "5 ایده مجذوب کننده برای استفاده از رنگ های پاستلی در استایل بهاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 ایده مجذوب کننده برای استفاده از رنگ های پاستلی در استایل بهاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید