گردشگری آبی آبادان با ترویج سرمایه گذاری احیا می گردد

به گزارش دیتاپد، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری به ویژه گردشگری آبی با ترویج سرمایه گذاری در آبادان رونق خواهد گرفت.

گردشگری آبی آبادان با ترویج سرمایه گذاری احیا می گردد

به گزارش میراث آریا به نقل از ایرنا، مهندس سید عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه 2 تیر ماه 1401 در جمع خبرنگاران بیان نمود: آبادان انواع مزیت های جهانگردی خاصی را دارد و برای سلایق مختلف از ظرفیت های خدادادی برخوردار است.

او ادامه داد: رودخانه بهمنشیر به شکل زیبا، پرآب، شیرین و همراه با نخلستان های فوق العاده با چینش زیبا و استثنایی، جاذبه طبیعی خاصی است.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی گفت: متاسفانه به دلایل مختلف و بی توجهی ها در سال های گذشته، از ظرفیت رودخانه بهمنشیر برای جهانگردی استفاده نشده است. در زمینه جهانگردی ورزشی می توان بازی های آبی همانند جت اسکی، قایقرانی و سایر رشته های آبی را در این منطقه توسعه داد.

مهندس ضرغامی توضیح داد: باید با یاری نهادهای مختلف در راستای توسعه صنعت جهانگردی آبی، سرمایه گذاری را در منطقه ترویج و آرام آرام این منطقه فوق العاده را با حفظ محیط زیست احیا کرد.

او پرنده نگری از جمله فلامینگوهای ایتالیایی را یک ظرفیت بکر برای جهانگردی آبادان دانست و اضافه کرد: مهاجرت فلامینگوها به این منطقه جذابیت خاصی دارد که می تواند زمینه توسعه جهانگردی و جذب جهانگرد را فراهم کند.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2262

به "گردشگری آبی آبادان با ترویج سرمایه گذاری احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری آبی آبادان با ترویج سرمایه گذاری احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید