کرونا توانست دوچرخه سواران تهرانی را زیاد کند

به گزارش دیتاپد، فارس/ مدیر واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر 32 هزار نفر عضو سامانه های دوچرخه های اشتراکی در تهران هستند، گفت: در شرایط کرونایی آمار استفاده از دوچرخه های شخصی بیشتر شده است.

کرونا توانست دوچرخه سواران تهرانی را زیاد کند

یعقوب آزاده دل مدیر واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره برگزاری رویداد دوچرخه و اهدای خون اظهارداشت: این رویداد آدینه 19 اردیبهشت در مرکز خون وصال برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به اعلام سازمان انتقال خون مبنی بر احتیاج به اهدای خون و پلاکت خون دوچرخه سواران تهرانی روز آدینه با حاضر شدن در مرکز انتقال خون وصال با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از دستکش و ماسک در جهت تأمین احتیاج خون بیماران اقدام می نمایند.

مدیر واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک شهرداری تهران با اشاره به اینکه این رویداد، همایش شهری محسوب نمی گردد و دوچرخه سواران هر کدام از منزل با دوچرخه به سمت سازمان انتقال خون رکاب می زنند، گفت: مدتی پیش جوان دوچرخه سوار یزدی بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست داد و خانواده وی در امری خداپسندانه اعضای بدنش را اهدا کردند که واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک با همکاری هیأت دوچرخه سواری جنوب غرب تهران به یاد این دوچرخه سوار و سایر سانحه دیدگان تصادفات دوچرخه های اهدای خون را روز آدینه انجام خواهند داد.

آزاده دل در ادامه با اشاره به اینکه 32هزار نفر در پایتخت عضو سامانه دوچرخه های اشتراکی هستند، گفت: 4 برابر این آمار نیز دوچرخه سوار شخصی در پایتخت وجود دارد.

وی بیان داشت: به دلیل شرایط ناشی از کرونا آمار استفاده از دوچرخه در تهران افزایش یافته به طوری که دوچرخه سواران شخصی 2 تا 3 برابر بیشتر شده و استفاده نمایندگان از دوچرخه های اشتراکی نیز آمار بالاتری نسبت به قبل دارند.

منبع: همگردی
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1140

به "کرونا توانست دوچرخه سواران تهرانی را زیاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا توانست دوچرخه سواران تهرانی را زیاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید