کاریکاتوری که احساسات چینی ها را جریحه دار کرد

به گزارش دیتاپد، در بیانیه ای که در وبسایت سفارت چین در کپنهاگ منتشر شده، آمده است که کاریکاتوریست دانمارکی نیلز بو بویزن و روزنامه دانمارکی با انتشار این کاریکاتور هم به دولت چین توهین نموده و هم احساسات ملت چین را جریحه دار نموده است.

کاریکاتوری که احساسات چینی ها را جریحه دار کرد

با تور پکن سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

یک کاریکاتور روزنامه دانمارکی یولندپستن خشم دولت چین را برانگیخته است. سفارت چین در کپنهاگ نوشته است که این روزنامه به چین توهین نموده و باعث جریحه دار شدن احساسات ملت چین شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری دویچه وله، سفارت چین در دانمارک از روزنامه دانمارکی یولندپستن (Jyllands-Posten) خواست، از ملت و دولت چین غذرخواهی کند.

این روزنامه کاریکاتوری از پرچم چین چاپ نموده که به جای پنج ستاره، پنج ویروس کرونا بر آن نقش بسته است.

در بیانیه ای که در وبسایت سفارت چین در کپنهاگ منتشر شده، آمده است که کاریکاتوریست دانمارکی نیلز بو بویزن و روزنامه دانمارکی با انتشار این کاریکاتور هم به دولت چین توهین نموده و هم احساسات ملت چین را جریحه دار نموده است.

یاکوب نوبرو، سردبیر این روزنامه، در واکنش به ادعای سفارت چین نوشت، هدف روزنامه از انتشار کاریکاتور آزردن دولت یا مردم چین نبوده است.

نوبرو تاکید نمود که نه او و نه کاریکاتوریست قصد مسخره کردن اوضاع کنونی چین را نداشته اند و برداشت او از کاریکاتور با برداشت مقامات چینی کاملا متفاوت است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 665

به "کاریکاتوری که احساسات چینی ها را جریحه دار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاریکاتوری که احساسات چینی ها را جریحه دار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید