چهارمین شب ناآرام در گرجستان، تجمع معترضان در برابر مجلس

معترضان به سیاست های دولت گرجستان، دیشب بار دیگر در تفلیس و در برابر ساختمان مجلس تظاهرات کردند.

چهارمین شب ناآرام در گرجستان، تجمع معترضان در برابر مجلس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه ناآرامی های گرجستان، معترضین این کشور در چهارمین شب متوالی به خیابان های پایتخت آمدند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، هزاران نفر دیشب (یکشنبه شب) در برابر ساختمان مجلس این کشور در تفلیس تجمع کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات به موضع دولت این کشور و آنچه نفوذ روسیه در عرصه سیاسی این کشور خوانده شده، اعتراض دارند.

در جریان این تظاهرات، تردد در محل به صورت موقت قطع شد. شرکت کنندگان همچنین نفوذ بیدنینا ایوانیشویلی موسس حزب حاکم در عرصه سیاسی این کشور را محکوم کردند. ایوانیشویلی به عنوان فردی که در سیاست بسیار متنفذ است، شهرت دارد.

تظاهرات کنندگان در روزهای پیشین، استعفای گئورگی گاخاریا وزیر کشور را خواهان شده بودند. پلیس گرجستان با استفاده از گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی کوشش کرد تا معترضان را متفرق کند. این اقدام به زخمی شدند بیش از 200 نفر منجر شد و حدود 300 نفر هم دستگیر شدند.

این آشوب ها پس از اینکه یکی از نمایندگان روسی اجازه یافت تا روز پنجشنبه ریاست یک جلسه را در مجلس بر عهده بگیرد، رخ داد.گفته شده که این نماینده روس از استقلال مناطق اوستیای جنوبی و آبخازیا حمایت می نماید. این در حالی است که گرجستان، روسیه را متهم نموده است که این مناطق را اشغال نموده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 255

به "چهارمین شب ناآرام در گرجستان، تجمع معترضان در برابر مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین شب ناآرام در گرجستان، تجمع معترضان در برابر مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید